Fleet Space pozyskuje 26,4 miliona dolarów w drugiej rundzie

SAN FRANCISCO – Fleet Space Technologies Inc. zebrało 26,4 miliona dolarów w rundzie inwestycyjnej serii B, która zainwestowała 126 milionów dolarów w australijski start-up, który zbudował konstelację satelitów dla Internetu Rzeczy.

Runda finansowania Serii B była prowadzona przez obecnych inwestorów Fleet Space, Artesian Venture Partners, Blackbird Ventures, Grok i Horizons Ventures. Uczestniczyli również nowi inwestorzy, w tym Alumni Ventures, Hostplus, South Australia Venture Capital Fund i In-Q-Tel.

Fleet Space zaprojektowało, zbudowało i uruchomiło pierwsze komercyjne nanosatelity w Australii. Firma, która planuje stworzyć konstelację 140 satelitów, wystrzeliła do tej pory sześć kostek.

Flavia Tata Nardini, dyrektor generalny i założyciel Fleetspace, powiedziała w oświadczeniu, że Fleetspace rozszerza swoją działalność, ponieważ firma przygotowuje się do wykorzystania „pełnego potencjału technologii IoT w celu zapewnienia pokrycia planetarnego milionów urządzeń przemysłowych”.

Zgodnie z komunikatem prasowym wydanym 17 listopada w Australii i 16 listopada w Stanach Zjednoczonych, Fleetspace planuje rozszerzyć swoje zdolności produkcyjne i zatrudnić 70 wykwalifikowanych pracowników, korzystając z funduszy z ostatniej rundy.

„Alumni Ventures z dumą jest częścią ambitnej nowej fazy wzrostu, która rozszerzy sieć satelitarną Fleet i szerzej obsługuje infrastrukturę krytyczną w odległych lokalizacjach” – powiedział w oświadczeniu Jonathan Meltzer, partner Alumni Ventures.

READ  Domy wiary w epoce kosmicznej

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top