Flashowe torrenty zakopują samochody i wyrzucają turystów na brzeg w Dolinie Śmierci | parki narodowe

Błyskawiczne powodzie w Parku Narodowym Doliny Śmierci zamknęły wszystkie drogi prowadzące do parku, zakopując samochody i blokując w piątek około tysiąca osób.

Potop „prawie rok deszczu w jeden poranek” przyniósł słynny gorący i suchy park rozrywki w Kalifornia Pustynia. Co najmniej 1,7 cala (4,3 cm) deszczu spadło w obszarze Furness Creek; Średnie roczne opady w parku wynoszą 4,8 cm (1,9 cala).

Przedstawiciele parku powiedzieli, że pod gruzami zakopano około 60 samochodów, a około 500 odwiedzających i 500 pracowników parku zostało pozostawionych na mieliźnie. Nie było żadnych natychmiastowych doniesień o obrażeniach, a Departament Transportu Kalifornii oszacował, że otwarcie drogi, która umożliwi odwiedzającym park, zajmie od czterech do sześciu godzin.

Była to druga duża powódź w parku w tym tygodniu. Niektóre drogi zostały zamknięte w poniedziałek po tym, jak zostały pochłonięte błotem i gruzem po ulewnych deszczach, które mocno uderzyły w zachodnią Nevadę i północną Arizonę.

John Cerlin, fotograf z firmy zajmującej się przygodami z siedzibą w Arizonie, powiedział, że deszcz zaczął padać około drugiej w nocy, a on był świadkiem powodzi, siedząc na zboczu wzgórza, gdy próbował zrobić zdjęcia błyskawicy, gdy zbliżała się burza.

Filmy i zdjęcia Cerlin zamieszczone w mediach społecznościowych ukazywały szybko płynącą wodę, połamane palmy i samochody uwięzione pod gruzami.

Dziś rano wielka powódź w Parku Narodowym Doliny Śmierci. Prawie dwadzieścia pojazdów zostało uwięzionych w błotnistych i skalistych ruinach gospody w Dolinie Śmierci. Wyjście zajęło prawie 6 godzin. #cawx # Burza pic.twitter.com/3rDFUgY7ws

– John Sirlin (@SirlinJohn) 5 sierpnia 2022

„To było bardziej ekstremalne niż wszystko, co tam widziałem” – powiedział Cerlin, który mieszka w Chandler w Arizonie i odwiedza park od 2016 roku. Jest głównym przewodnikiem Incredible Weather Adventures i powiedział, że zaczął ścigać burze w Minnesocie i na równinach w latach 90. XX wieku.

„Nigdy nie widziałem tego tak bardzo, że drzewa i całe skały spadały. Powiedział w wywiadzie telefonicznym w piątek po południu: „Hałas z niektórych głazów schodzących z góry był niewiarygodny.

„Dużo prania spływało na głębokość kilku stóp. Na drodze znajdują się skały o długości około 3 lub 4 stóp.

Cerlin powiedział, że pokonanie 56 kilometrów z parku w pobliżu Inn at Death Valley Hotel zajęło około 6 godzin.

„Było co najmniej dwadzieścia samochodów, które się rozbiły i utknęły tam”, powiedział, dodając, że nie widział nikogo rannego „ani żadnych poważnych ratowników w wodzie”.

Podczas piątkowych ulewy „powodzie wepchnęły kosze na śmieci do zaparkowanych samochodów, powodując zderzenia samochodów ze sobą. Ponadto woda zalała wiele obiektów, w tym pokoje hotelowe i biura handlowe”.

W oświadczeniu stwierdzono, że system wodociągowy, który zapewnia mieszkańcom parków i biur, również uległ awarii po zerwaniu naprawianej linii.

National Weather Service poinformowała, że ​​ostrzeżenie przed powodzią obowiązywało do wieczora.

Associated Press dostarczyła reportaży

READ  Ron Perlman krzyczy na Teda Cruza o Kitangi Brown Jacksonie i pyta: „Idź sam”

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top