Flair Air: linia lotnicza ogłosi, czy może nadal latać

Czas podjąć decyzję… a to może oznaczać chaos dla kanadyjskich podróżników.

Nadszedł termin dla jednej z największych tanich linii lotniczych w Kanadzie, aby poinformować posiadaczy biletów, czy będą musieli przemyśleć swoje plany podróży.

W środę, 1 czerwca, Fly Airlines zorganizują konferencję prasową, na której przedstawi decyzję podjętą z Kanadyjską Agencją Transportu (CTA) dotyczącą dalszego latania w Kanadzie.

W połowie kwietnia pojawiły się wieści, że Być może linia lotnicza będzie musiała przerwać swoją działalność Ponieważ nie spełniał wymagań kwalifikujących do bycia „własnością kanadyjską” Kanadyjczycy muszą posiadać i kontrolować co najmniej 51 procent praw głosu w korporacji, a nie więcej niż 25 procent udziałów z prawem głosu może posiadać jakikolwiek podmiot lub osoba fizyczna spoza Kanady.

Ale jak dotąd Flyer Airlines potwierdziły, że nie zaprzestanie działalności. Prezes i dyrektor generalny VIA Stephen Jones powiedział w wywiadzie telefonicznym 18 kwietnia, że ​​klienci powinni „czuć się całkowicie komfortowo”, zachowując zarezerwowane loty.

„Chcę być naprawdę jasny. Ta recenzja nie zniechęci nas” – wyjaśnił, dodając, że Flair współpracował z CTA, aby rozwiązać tę sytuację.

Czy linie lotnicze Flyer są bezpieczne?

3 maja CTA ogłosiło, że ostateczną decyzję podejmie 1 czerwca. Jeśli agencja stwierdzi, że nie jest kanadyjskim, licencje Flair zostaną zawieszone.

Jones zorganizuje osobistą i wirtualną konferencję prasową w Edmonton w środę, aby przedstawić szczegóły decyzji CTA i dalszych kroków Flaira.

Tania firma transportowa Niedawno ogłoszone dwie nowe trasy do Puerto Vallarta. Nowe trasy będą obsługiwać słoneczną meksykańską destynację z Vancouver i Edmonton.

5 listopada loty z Vancouver będą rozpoczynały się raz w tygodniu w cenie 99 CAD, w tym wszystkie podatki i opłaty.

Wiele Metro Vancouver wcześniej wspomniało, że Nie jestem przekonany, że linia lotnicza nie zostanie uziemiona po terminie wezwania do działania. Wielu nadal czeka na zwrot pieniędzy, podczas gdy inni twierdzą, że nie byli w stanie skontaktować się z przedstawicielem obsługi klienta, który może im pomóc.

READ  Ponad 22 miliony mieszkań potrzebnych do 2030 r., aby rozwiązać kryzys przystępności cenowej Kanady: CMHC

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top