Fizycy mają nadzieję, że teleskop Webb NASA rozwiąże ten nadrzędny cel naukowy

NASA i Europejska Agencja Kosmiczna przygotowują się obecnie do operacji Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba.

Podczas gdy dwie agencje kosmiczne współpracują ze sobą, aby upewnić się, że wykrywanie Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba przebiega tak gładko, jak to możliwe, niektórzy fizycy już są podekscytowani naukowymi pytaniami, które Webb będzie w stanie rozwiązać po jego uruchomieniu. Profesor nadzwyczajny Carnegie Mellon, Matthew Walker, jest podekscytowany Webbem i danymi, które będzie mógł uzyskać o wszechświecie.

Walker mówi, że „Najwyższym celem naukowym jest identyfikacja natury ciemnej materii„, które nigdy nie było bezpośrednio obserwowane. Ponieważ nigdy nie było bezpośrednio obserwowane, powstało wiele teorii próbujących wyjaśnić jego istnienie, a niektórzy nawet twierdzą, że forma, jaką przyjmuje ciemna materia, jest w grupach zwana”Aury– To jest teoria zimnej materii Walker i jego zespół planują wykorzystać dane uzyskane przez Webba do przeszukania wszechświata w celu znalezienia dowodów na istnienie ciemnej materii.

Jedną z głównych prognoz dotyczących zimnej ciemnej materii, które próbujemy przetestować, jest obecność tak zwanych quasi-galaktycznych halo ciemnej materii. To jest coś, co ludzie próbują przetestować od dziesięcioleci. Tutaj wprowadzamy nowy test. Poszukujemy zaburzeń z quasi-galaktycznych halo ciemnej materii w bardzo delikatnych układach grawitacyjnych,powiedział Walker.

READ  Delta Aquarids, meteoryty Perseidów w Kolorado: daty szczytowe

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top