Fitzgerald mówi, że „mały klaster” pojawia się ponownie w St. John’s, gdzie NL zyskuje 6 nowych przypadków COVID-19

Dyrektor Medyczny ds. Zdrowia, dr Janice Fitzgerald, mówi, że niewielka grupa przypadków COVID-19 zaczyna pojawiać się w St. John. (rząd Nowej Fundlandii i Labradoru)

W środę pojawiło się sześć nowych przypadków COVID-19 w Nowej Fundlandii i Labradorze, a mała grupa zaczyna się rozwijać w Saint John, według głównego lekarza prowincji.

Dyrektor medyczny ds. zdrowia, dr Janice Fitzgerald, powiedziała, że ​​cztery z nowych przypadków dotyczyły podróży, a dwa były w bliskim kontakcie z poprzednim przypadkiem. Wszyscy znajdują się we Wschodnim Okręgu Zdrowia.

Dwa przypadki dotyczą podróży z Kanady, a dwa pozostałe dotyczą podróży międzynarodowych.

W międzyczasie hrabstwo odnotowało również trzy kolejne wyzdrowienia w środę, wszystkie we Wschodnim Okręgu Zdrowia, w tym mężczyzna, który był członkiem załogi portugalskiego statku rybackiego, który zacumował w Zatoce Poczęcia w lipcu. Obecnie nie ma nikogo w szpitalu z powodu wirusa.

Powiat ma 12 aktywnych spraw.

„Po tym, jak przeszliśmy bardzo długą drogę z bardzo małą liczbą przypadków, zaczynamy dostrzegać wzrost przypadków z powodu podróży i mamy małą grupę pojawiającą się w St. John” – powiedział Fitzgerald.

„Zidentyfikowane przypadki są izolowane, a Eastern Health śledzi kontakty”.

W przeciwieństwie do wybuchu epidemii w lutym, powiedział Fitzgerald, duża część mieszkańców hrabstwa jest obecnie szczepiona, co zmienia sposób, w jaki zdrowie publiczne zarządza kontaktami z nowymi przypadkami.

Obejrzyj środowe podsumowanie:

Powiedziała, że ​​testy i izolacja uwzględniają teraz stan szczepień kontaktów. Każdy, kto zostanie zidentyfikowany jako osoba mająca bliski kontakt przez Służbę Zdrowia Publicznego, skontaktuje się z nim i przekaże mu instrukcje dotyczące jego statusu szczepienia.

Do tej pory w powiecie przeprowadzono 266 406 testów.

Konsultant Tim Hortons

W ramach dochodzenia w sprawie zdrowia publicznego w sprawie COVID-19 w Eastern Health District prosi się każdego, kto odwiedził Tima Hortonsa na Portugal Cove Road w St. John’s w czwartek między 20:00 a 21:30 o zorganizowanie testów. Nie dotyczy to klientów, którzy korzystali tylko z usługi Drive Pay.

Fitzgerald powiedział, że klastry i epidemie mogą wywoływać niepokój, i nastąpi dostosowanie do nauki życia z COVID-19. Powiedziała, że ​​ważne jest, aby pamiętać, że celem nie jest zapobieganie przedostawaniu się spraw na prowincję, ponieważ będą one dotyczyć zwiększonego ruchu na granicy, a to jest rzeczywistość, którą społeczeństwo musi zaakceptować.

„Ale musimy z tym żyć i nie możemy na zawsze zamykać społeczeństwa” – powiedziała.

„Naszym celem jest zapobieganie zgonom i ochrona zdolności szpitala zajmującego się doraźną opieką zdrowotną. Robimy to na dwa sposoby: po pierwsze, zwiększając wskaźnik szczepień, a po drugie, stosując nasze wypróbowane i prawdziwe środki ochrony zdrowia publicznego”.

Aby umówić się na test, ludzie mogą umówić się na ukończenie Narzędzie do samooceny i rekomendacji online Lub zadzwoń pod numer 811. Osoby, które odwiedziły witrynę i obecnie mają objawy COVID-19, muszą izolować się do 24 godzin po ustąpieniu objawów i mają negatywny wynik testu.

Osoby, które odwiedziły restaurację w tym czasie i nie mają obecnie objawów COVID-19, nie muszą izolować, dopóki nie otrzymają negatywnego wyniku testu.

Nie ma szczepionki mandatowej

Tymczasem, ponieważ niektóre prowincje, takie jak Ontario, wprowadzają obowiązkowe szczepienia dla pracowników służby zdrowia i edukacji, sekretarz zdrowia John Hagee powiedział, że Nowa Fundlandia i Labrador w pierwszej kolejności liczą na Departament Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa Publicznego.

Hagee powiedział, że zezwolenie na szczepienia jest w tym momencie kwestią prawną i prawną, ale hrabstwo obserwuje, co dzieje się w całym kraju.

„Nasze liczby szczepień są w rzeczywistości bardzo dobre” – powiedział Hagee. „Nasza pierwsza dawka jest prawdopodobnie lepsza niż jakakolwiek inna jurysdykcja w Kanadzie”.

Fitzgerald powiedział, że od środy 85 procent kwalifikującej się populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, a około 70 procent otrzymało dwie dawki, dodając, że dane z Public Health Canada pokazują, że znaleziono 90 procent nowych przypadków. u osób nieszczepionych.

Powiedziała, że ​​mniej niż jeden procent przypadków i hospitalizacji dotyczy osób w pełni zaszczepionych.

W miarę zbliżania się nowego roku szkolnego Fitzgerald powiedział, że okręg musi zaszczepić jak najwięcej w pełni wykwalifikowanych uczniów, zachęcając do mieszania dawek mRNA dla każdego, kto czeka na dawkę Pfizera.

Fitzgerald powiedział, że hrabstwo ma obecnie wystarczającą dawkę Moderny, aby dać wszystkim kwalifikującym się mieszkańcom drugą szansę. Dodała, że ​​hrabstwo ma również wystarczającą ilość dawek Pfizera, aby zapewnić wszystkim w wieku od 12 do 17 lat – jedyną obecnie zatwierdzoną szczepionkę dla osób w tej grupie wiekowej.

„W tej chwili nie będziemy mieli wystarczającej ilości dostaw od firmy Pfizer, aby podać drugą dawkę wszystkim osobom w wieku 18 lat i starszym, które otrzymały Pfizer jako pierwszą dawkę” – powiedział Fitzgerald.

„Tak więc czekanie to osobista decyzja, ale wiedz, że wiąże się z ryzykiem”.

Przeczytaj więcej artykułów z CBC Nowa Fundlandia i Labrador

READ  Ontario zgłosiło ponad 200 przypadków koronawirusa trzeci dzień z rzędu

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top