Fitbit przygotowuje się do dodania funkcji wykrywania chrapania i hałasu

Fitbit, aplikacja towarzysząca, która wyświetla dane zebrane z Twojego trackera Fitbit lub inteligentny zegarekWkrótce otrzyma dwie nowe funkcje, które zapewnią nowy wgląd w Twoje nawyki związane ze snem.

W najnowszej aplikacji Fitbit na Androida 9to5Google Znalazłem dowody na niektóre nowe funkcje związane ze snem, nad którymi pracuje Fitbit. Pierwszą z nich jest funkcja Snore & Noise Detect, która wykorzysta mikrofon urządzenia Fitbit do analizy poziomu chrapania i hałasu podczas snu. Gdy zaśniesz, Fitbit włączy mikrofon w Twoim urządzeniu i zacznie słuchać chrapania i innych dźwięków. Zamiast ciągłego nagrywania przez całą noc, Fitbit będzie zbierać próbki nagrań co kilka sekund.

Jak działa wykrywacz chrapania i hałasu?

Podczas snu mikrofon urządzenia Fitbit może monitorować hałas, w tym chrapanie Ciebie lub kogoś obok. W nocy poszukujemy:

• Natężenie dźwięku: Analizujemy poziom hałasu (jaki jest głośny lub cichy), aby określić podstawowy poziom hałasu.
• Wydarzenia związane z chrapaniem: szukamy odgłosów chrapania. Kiedy nasz algorytm wykryje zdarzenie powyżej podstawowego poziomu hałasu, wykonuje obliczenia, aby określić, czy jest to chrapanie, czy coś innego. Jeśli poziom hałasu w Twoim pokoju jest głośniejszy niż chrapanie, ta funkcja może nie wychwycić chrapania.

Aplikacja Fitbit pokaże Ci czas spędzony na chrapaniu podczas snu. „Brak do umiarkowanego” oznacza, że ​​chrapałeś przez mniej niż 10% całkowitego snu, a „często” oznacza, że ​​chrapałeś przez ponad 40% czasu, kiedy spałeś.

Aplikacja Fitbit będzie również w stanie analizować ogólny poziom hałasu w Twojej sypialni, w tym chrapanie i inne dźwięki otoczenia. Ponieważ funkcja ta prawdopodobnie przyciągnie znaczną moc, Fitbit zaleca ładowanie trackera lub smartwatcha co najmniej 40% przed snem. Wykrywanie chrapania i hałasu nie jest jeszcze szeroko znane.

Drugą funkcją, nad którą pracuje Fitbit, jest „Your Sleeping Animal”. Ta funkcja jest nadal w toku, ale zawiera różne profile, takie jak Restless Sleeper, Segmented Sleeper, Shallow Sleeper, Short, Sleeper, Slow to Fall Asle Sleeper, Solid Slpeeer, The Bear, The Dolphin, The Giraffe, Hummingbird, Kangur i żółw.

READ  Huawei wprowadza własny system operacyjny do smartfonów

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top