Firma udostępnia turystykę kosmiczną większej liczbie podróżników

Rozwój turystyki kosmicznej stał się gorącym tematem w ostatnich latach, ponieważ kierowane przez miliarderów firmy z sektora prywatnego, takie jak Blue Origin Jeffa Bezosa, firma SpaceX Elona Muska i Richard Branson, rywalizują o rozpoczęcie dostarczania cywilom rekreacyjnego startu na zewnętrzną powierzchnię Ziemi. granica.

Kolejna wiodąca firma o nazwie perspektywa kosmiczna Ma przetransportować odkrywców na spokojne wyprawy na skraj kosmosu, tym razem przy użyciu technologii neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla. Według Space Perspective jest „pierwszą na świecie firmą, która doświadczyła luksusowych lotów kosmicznych”. Podróże + wypoczynek.

Reklama

modne teraz

Loty te nie są napędzane przez rakiety i nie podlegają ziemskim siłom grawitacyjnym, ale są łagodnymi, starannie kontrolowanymi lotami w górę iw dół, napędzanymi opatentowanym balonem kosmicznym, który wykorzystuje gaz lżejszy od powietrza, aby wznieść się na skraj kosmosu.

Elegancka, kulista kapsuła statku kosmicznego Neptun została zaprezentowana w tym tygodniu i ma stylowe, wygodne wnętrze, które pozostaje kompaktowe i klimatyzowane przez cały lot.

Wewnątrz, pierwszy w swoim rodzaju, skrupulatnie zaprojektowany salon Space Lounge, oferuje relaksujące otoczenie, wraz z nastrojowym oświetleniem, pluszowymi rozkładanymi siedzeniami, 360-stopniowymi widokami, barem i odrobiną roślinności. Ponadto pokładowe Wi-Fi umożliwi pasażerom wysyłanie i rejestrowanie każdego szczegółu ich sześciogodzinnego lotu kosmicznego w obie strony z powrotem na Ziemię.

Podróże kosmiczne, turystyka kosmiczna, statek kosmiczny Neptun, salon kosmiczny, perspektywa kosmiczna
Wnętrze Neptune’s Space Lounge z wygodnymi rozkładanymi fotelami, barkiem, a nawet toaletą. (Obraz z perspektywy kosmicznej)

W połączeniu z zgłoszonym do opatentowania systemem kontroli temperatury, okna z powłokami odblaskowymi — podobnymi do tych, które stosuje się w hełmach astronautów — ograniczą nasłonecznienie i utrzymają niską i stabilną temperaturę w kabinie podczas przechodzenia przez szereg środowisk termicznych.

Goście podróżujący statkiem kosmicznym Neptun będą żeglować 20 mil nad Ziemią w sferycznej kapsule, która oferuje 360-stopniowy panoramiczny widok na naszą macierzystą planetę i nieskończone odległości poza nią.

Kulista konstrukcja jest nie tylko idealna do utrzymywania ciśnienia, ale także pozwala kapsułce zawierać największe jak dotąd okna przesunięte na krawędź przestrzeni i bardziej przestronne wnętrze z dużą ilością miejsca do eksploracji kosmosu, aby poruszać się po kabinie.

READ  Misja DAVINCI NASA może rozpocząć renesans nauki na Wenus
Podróże kosmiczne, turystyka kosmiczna, statek kosmiczny Neptun, salon kosmiczny, perspektywa kosmiczna
Salon Space Neptune Lounge zapewnia posiłki i napoje podczas dwugodzinnego pobytu. (Obraz z perspektywy kosmicznej)

Podróż trwa w sumie sześć godzin, w tym dwugodzinne stopniowe zejście na ląd, potem lekki plusk w oceanie, z własnym stożkiem natryskowym, aby zapewnić bezpieczne i delikatne lądowanie w wodzie.

Pierwsze komercyjne loty kosmiczne Space Perspective mają wystartować pod koniec 2024 roku, a bilety kosztują 125 000 USD na pasażera. Sam statek kosmiczny Neptun jest obecnie produkowany w zakładzie produkcyjnym Space Perspective w NASA Kennedy Space Center na Florydzie.

„Nasz system lotu oznacza, że ​​kapsuła i balon kosmiczny zawsze pozostają połączone, a warunki startu i lądowania są zawsze pod naszą kontrolą” – powiedział w oświadczeniu Taber McCallum, założyciel, współdyrektor generalny i dyrektor techniczny Space Perspective. Od szczegółów wystroju wnętrza Space Lounge, które definiują kategorię, po oszałamiający projekt zewnętrzny, nasz zespół połączył elementy fizyki, inżynierii, analizy i projektowania, aby stworzyć doświadczenie z perspektywy przestrzeni. „


Aby otrzymywać najnowsze wiadomości podróżnicze, aktualizacje i oferty, zapisz się do codziennego Biuletyn TravelPulse jest tutaj.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top