Firma Alexa Jonesa składa wniosek o upadłość w procesie w Teksasie, aby przyznać odszkodowanie rodzinom Sandy Hook

Firma Alexa Jonesa składa wniosek o upadłość w procesie w Teksasie, aby przyznać odszkodowanie rodzinom Sandy Hook

Decyzja Jonesa o złożeniu wniosku o ochronę przed bankructwem jego firmy, Free Speech Systems, która prowadzi konspiracyjny prawicowy sklep Infowars, ma miejsce po tym, jak został uznany za odpowiedzialnego w odrębnej sprawie o zniesławienie w Connecticut.

W tej sprawie w Connecticut inna grupa rodzin pozwała Jonesa za fałszywe zarzuty dotyczące strzelaniny w Sandy Hook w 2012 roku.

Trzy mniejsze firmy powiązane z Jones ogłosił upadłość Na początku tego roku na krótko zawiesił sprawy w Teksasie i Connecticut. Jednak rodziny, które pozwały Jonesa, wycofały trzy mniejsze firmy ze swoich procesów sądowych, aby sprawy mogły posunąć się naprzód przeciwko Jonesowi i systemowi wolności słowa. Wkrótce trzy firmy wyszły z ochrony przed upadłością.

W dziwnym rozwoju prawnym Jones złożył również skargę w czwartek przeciwko swojej własnej firmie w Connecticut, co może opóźnić postępowanie w procesie w Connecticut.

Adwokat reprezentujący Jonesa w sprawie o zniesławienie w Teksasie, Federico Andino Renal, ujawnił w piątek akta upadłości pod koniec postępowania sądowego.

Renal powiedział, że złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości nie powinno wpłynąć na trwający proces. Sędzia nadzorujący proces powiedział, że postępowanie w sprawie będzie kontynuowane w poniedziałek.

Jednak nie jest jasne, w jaki sposób posunięcie wpłynie na sprawy po tym, jak ława przysięgłych podejmie decyzję w sprawie odszkodowania. Nie jest również jasne, jak posunięcie wpłynie na sytuację w Connecticut. Prawnik reprezentujący powodów w Teksasie nie miał natychmiastowego komentarza. Christopher Mattey, prawnik reprezentujący niektóre rodziny Sandy Hooka w Connecticut, wydał w CNN zjadliwe oświadczenie o przeprowadzce Jonesa.

„Zaledwie dwa dni przed planowanym rozpoczęciem wyboru ławy przysięgłych w Connecticut, pan Jones po raz kolejny uciekł jak tchórz do sądu upadłościowego w przejrzystej próbie opóźnienia stawienia czoła rodzinom, które przez lata były krzywdzone” – powiedział Mattie. „Te rodziny mają nieskończoną cierpliwość i są zdeterminowane, aby pociągnąć pana Jonesa do odpowiedzialności przed sądem w Connecticut.

READ  Biden twierdzi, że oskarżanie Putina o zbrodnie wojenne jest uzasadnione | Wiadomości Władimira Putina

Wniosek o ogłoszenie upadłości złożony w sądzie w piątek rzuca ogromne światło na nieprzejrzystą działalność Jonesa.

Zgłoszenie mówi, że Free Speech Systems wygenerowało 13,1 miliona dolarów zysku brutto w 2021 roku i 9,3 miliona dolarów zysku brutto w pierwszych pięciu miesiącach 2022 roku.

Jednak w dokumencie wskazano, że Free Speech Systems miał 14,3 mln USD w całkowitych zobowiązaniach i kapitale na dzień 31 maja 2022 r.

Wcześniej w tym tygodniu adwokat dwóch rodzin Sandy Hook, który pozwał Jonesa w Teksasie, Mark Bankston, zapytał ławę przysięgłych Przyznał swoim klientom 150 milionów dolarów odszkodowania.

„Teraz jest to z pewnością ogromne orzeczenie, ale odda sprawiedliwość poziomowi szkód wyrządzonych w tej sprawie” – powiedział Bankston ławie przysięgłych w swoim oświadczeniu otwierającym.

„Krzywa wyrządzona rodzicom i ojcom zamordowanych dzieci, którą musieli znosić przez 10 lat, jest najbardziej nikczemną i nikczemną kampanią oszczerstw i oszczerstw w historii Ameryki” – dodał Bankston.

Bankston powiedział, że 150 milionów dolarów to 1 dolar na każdą osobę, która uwierzyła fałszywym informacjom o strzelaninie w Sandy Hook, którą zapłacił Jones, co według niego wynosi około 75 milionów.

Dodatkowe 75 milionów dolarów ma zrekompensować rodzicom psychologiczne i psychiczne cierpienie, jakiego doznali w ciągu ostatniej dekady z powodu nękania przez Jonesa i jego zwolenników.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *