Finansowany przez Elona Muska konkurs XPRIZE na dekarbonizację ujawnia 15 zwycięzców „Rundy osiągnięć”

W piątek ogłoszono piętnastu zwycięzców wczesnego etapu „Rundy osiągnięć” konkursu XPRIZE, finansowanego przez Elona Muska o wartości 100 milionów dolarów. Każda ze zwycięskich drużyn otrzyma 1 milion dolarów, co powinno dać im impuls do poszerzenia swojej pracy.

Konkurs XPRIZE Carbon Removal został uruchomiony, aby zachęcić do rozwoju innowacyjnych technologii, które mogą pomóc w redukcji dwutlenku węgla w atmosferze. Nagroda za sekwestrację węgla w wysokości 100 milionów dolarów, podczas gdy Zgłoszony przez Elona Muska za pośrednictwem Fundacji Muskprzez XPRIZE, organizację non-profit.

Globalny konkurs dekarbonizacji został uruchomiony w zeszłym roku i ma trwać cztery lata. Zwycięzca nagrody głównej ma zostać ogłoszony w kwietniu 2025 r. Należy zauważyć, że Znani zwycięzcy zostali ogłoszeni niedawno Niekoniecznie są preferowani do zdobycia ostatecznej nagrody konkursu. Zainteresowane grupy mogą również przystąpić do konkursu do grudnia 2023 roku.

ten Zwycięzcy 1 milionowej rundy osiągnięć Zaproponował szereg nowych innowacji, które mogą pomóc w usuwaniu węgla z powietrza. Planetary Technologies z Dartmouth w Nowej Szkocji, na przykład, zasugerowało użycie środków zobojętniających kwas z pozostałości po wydobyciu minerałów, aby ocean był w stanie lepiej absorbować gazy cieplarniane.

Dyrektor generalny Planetary Technologies, Mike Keeland, wyraził uznanie dla osiągnięć swojego zespołu. „Powiedzieliśmy, że nie dałeś nam miliona dolarów; to, co zrobiłeś, to katalityczna inwestycja w tę technologię”.

Kalcyt z 8 Rivers Capital of Durham w Północnej Karolinie ma na celu uwięzienie atmosferycznego dwutlenku węgla w kryształach węglanu wapnia, proces podobny do sposobu, w jaki gaz rozpuszcza się w oceanie, co pomaga w tworzeniu masy perłowej i wapienia. Z drugiej strony firma Global Algae z siedzibą w Kalifornii stara się uprawiać glony, aby pomóc w przywracaniu lasów deszczowych.

Zwycięski zespół lub zespoły XPRIZE muszą osiągnąć pewną liczbę celów, aby zdobyć ostateczną nagrodę w konkursie. Po pierwsze, muszą udowodnić, że ich innowacja jest do tego zdolna Usuwanie 1000 ton metrycznych dwutlenku węgla z atmosfery rocznie. Muszą również wykazać koszt usuwania do miliona ton metrycznych węgla rocznie. Wreszcie muszą wskazać drogę do usuwania miliardów ton dwutlenku węgla rocznie.

Następujące zespoły to 15 zwycięzców „Rundy Osiągnięć” konkursu dekarbonizacji XPRIZE.

*Cytaty grzecznościowe Listy z wiadomościami.

Zapraszam do kontaktu z nami, aby uzyskać wskazówki dotyczące nowości. Po prostu wyślij wiadomość do [email protected] Aby przekazać nam alert.

Finansowany przez Elona Muska konkurs XPRIZE na dekarbonizację ujawnia 15 zwycięzców „Rundy osiągnięć”


READ  Ankieta Pinkbike: Zależy Ci na tym, czy Twoja opona pochodzi z katalogu?

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top