Felix Auger-Aliassime ogłusza „Idola” Rogera Federera, aby dotrzeć do QF Hall | ATP .okrągły

Felix Auger-Aliassime Odzyskał z niższego seta, aby wygrać Bian nad byłym numerem jeden na świecie Roger Federer W środę wygrała 4-6, 6-3, 6-2, by awansować do ćwierćfinału w Noventi jest otwarte w Halley.

20-letni Kanadyjczyk był spokojny i pewny swoich umiejętności z dzieciństwa, nawet po tym, jak ledwo uciekł z pierwszego seta na jednym z ulubionych kortów Federera. Dwukrotny finalista ze Stuttgartu zakończył swój powrót, zdobywając czwarte zwycięstwo w pierwszej dziesiątce (4-15) i jedno z największych zwycięstw w swojej karierze.

„Oczywiście przyjdziesz na mecz chcąc wygrać, ale Roger był moim idolem, tak jak wielu z nas, którzy dorastali” – powiedział Auger Eliassim, uśmiechając się w wywiadzie na boisku. cudowna rzecz, którą zawsze będę pielęgnować.”

Możesz też polubić: Felix o Federerze: „On spróbuje mnie oszukać”

Federer, który 10 razy podnosił trofeum w Halle, po raz pierwszy zmierzył się z 20-latkiem. Duet ma te same urodziny, 8 sierpnia, ale dzieli ich 19 lat – największa różnica wieku w 1521 meczach Federera.

Auger-Aliasime zmierzy się z kolejnym zwycięzcą Jean-Lennard Struffktóry zmiażdżył pierwsze ziarno, Daniel Miedwiediew W pierwszej rundzie, czyli play-offy USA Marcos Geron.

Federer, który wystąpił w meczu z wynikiem 32-0 w pierwszej i drugiej rundzie w Halle, starał się o swój 18. występ w ćwierćfinale. Wystartował pewnie, dominował w rajdach w pierwszym secie, pociągając Auger-Aliassime sprytnymi strzałami i wprowadzając go do siatki. Szwajcar wykorzystał swoją jedyną szansę na przerwę ze znakomitym bekhendem w dół linii przy 4-3 i wygodnie zamknął seta.

Ale Auger Eliasmi odmówił wycofania się i zmienił taktykę w drugim secie, by uderzyć w bekhend Federera swoimi potężnymi kopniakami. Kanadyjczyk miał agresywne zwroty w żetonach, a Federer był pod presją, w wyniku czego zdobył pięć punktów przełamania w dwóch grach i zamienił jeden na prowadzenie 4-2.

Kanadyjczyk kontynuował swoją passę w trzecim secie, korzystając ze spadku pierwszego serwisu Federera – z 73 procent pierwszego serwisu w pierwszym secie do 58 procent w trzecim — aby trafić podwójną przerwę. Auger Aliassime, który miał tylko jeden punkt przełamania w meczu, otworzył prowadzenie 4:0 i trzymał nos przed sobą, by przypieczętować zwycięstwo w godzinę i 45 minut.

READ  John Gibson zaprzecza plotkom handlowym o Anaheim Ducks

„Byłem mały [nervous]Ale grałem naprawdę dobrze. Auger-Aliassime powiedział: „Służyłem dobrze i chroniłem swój serwis, i wiem, że serwowałem niesamowicie w trzecim secie. W pierwszym secie było ciężko. Myślałem, że gram dobrze, jak tylko mogłem, i przegrałem 6-4. Byłem [thinking]Kiedy był w kwiecie wieku i był numerem jeden na świecie, to musiało być onieśmielające.

„Ale nadal wierzyłem w swoje szanse i chciałem zobaczyć, co mogę zrobić więcej w meczu. I poszedłem swoją drogą, więc jest naprawdę świetnie”.

Piąty rozstawiony Federer ścigał 70. zwycięstwo w Halle i 18. w ćwierćfinale w tym wydarzeniu w tylu meczach. Porażka z Auger Aliassime podnosi teraz jego rekord sezonu do 5-3.