Fani w Chinach byli oburzeni po ocenzurowaniu Lady Gagi

Spotkanie z przyjaciółmi: fani w Chinach byli oburzeni po ocenzurowaniu Lady Gagi

Chińscy fani byli oburzeni popularnym serialem komediowym „Przyjaciele” po tym, jak cenzorzy wycięli gościnnie gwiazdy Lady Gagę, Justina Biebera i koreański zespół BTS z ich długo oczekiwanego odcinka spotkania.

Kiedy jedyny specjalny program z ukochanego serialu komediowego w latach 90. był emitowany na trzech chińskich platformach wideo, napis został usunięty przez celebrytów, którzy wszyscy wywołali oburzenie rządzącej Partii Komunistycznej we wszystkich wydaniach.

Lady Gadze zakazano podróżowania po Chinach w 2016 roku po tym, jak poznała wygnanego tybetańskiego przywódcę duchowego Dalajlamę, którego Pekin nazwał separatystą.

Bieber został zakazany od 2014 roku, kiedy opublikował swoje zdjęcie w kontrowersyjnej świątyni Yasukuni w Tokio, aby uczcić japońskich poległych w wojnie, w tym skazanych zbrodniarzy wojennych z II wojny światowej.

Boyband BTS wywołali oburzenie na swoim zeszłorocznym koncercie, kiedy pominęli wzmiankę o chińskich bojownikach, którzy zginęli podczas wojny koreańskiej, kiedy mówili o „historii bólu” w regionie.

Chińscy fani szybko zauważyli, że lokalne wersje „Friends: The Reunion” pominęły wszystkie odniesienia do LGBTQ w programie specjalnym, który był o kilka minut krótszy niż 104-minutowy program, który został wydany na całym świecie w HBO Max w czwartek.

Chińskie stacje nadawcze iQiyi, Youku i Tencent Video nie odpowiedziały na zapytania AFP dotyczące powodu cenzury.

Serial o sześciu białych nowojorczykach jest bardzo popularny wśród chińskich millenialsów, a nawet jest polecany w szkołach jako sposób na naukę angielskiego.

Popularność programu przyczyniła się również do powstania kawiarni Central Perk w wielu chińskich miastach, podobnie do miejsc spotkań, które regularnie pojawiają się w programie.

Wściekli fani zabrali się do mediów społecznościowych, aby wyrazić swoją frustrację z powodu cenzury.

Jeden z użytkowników napisał: „Czekałem tygodniami, żeby obejrzeć spotkanie przyjaciół, ale okazało się, że wersja nadawana w Chinach jest całkowicie zniekształcona”.

READ  Sami Zayn wygrywa 12-dniowy mecz Gauntlet

„Dlaczego cenzura nie pozwala nam po prostu cieszyć się serialem komiksowym?” Inny zapytał.

Zarobienie gniewu chińskich władz stało się kosztowne dla artystów po tym, jak w zeszłym roku Chiny stały się światowym kasynem, wyprzedzając Stany Zjednoczone.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top