Fan hokeja, który odkrył rakowego pieprzyka pracownika Vancouver Canucks, otrzymuje stypendium w wysokości 10 000 USD na szkołę medyczną | Wiadomości z USA

Kobieta, która zaalarmowała hokeistę o podejrzanym pieprzyku na szyi, otrzymała stypendium szkoły medycznej, aby podziękować za uratowanie mu życia.

Nadia Popovici siedziała na trybunach za asystentem menedżera sprzętu Vancouver Cannock, Brianem Hamiltonem, aby obejrzeć ich mecz z Seattle Kraken w październiku, kiedy zauważyła kreta.

Hokejowa cheerleaderka, przygotowująca się do nauki w szkole medycznej, zaalarmowała pana Hamiltona, by rozwijał się, pisząc wiadomość na jej telefonie i przyciskając go do szyby oddzielającej fanów od członków zespołu.

W rezultacie poprosił lekarza, aby obejrzał pieprzyk, który później został usunięty i okazał się rakowy.

„Przedłużyłeś mi życie… uratowałeś mi życie” – powiedział pan Hamilton.

„Słowa, które wyszły z ust lekarza, to gdybym zignorowała, że ​​nie będzie mnie tutaj przez cztery do pięciu lat.

„To, jak to zobaczyła, zbija mnie z tropu. Nie jest za duży, noszę kurtkę, noszę radio z tyłu kurtki… Ona jest bohaterką”.

Po skorzystaniu z rady Popoviciego, pan Hamilton chciał ci podziękować, ale nie znał jej imienia, więc zaapelował w mediach społecznościowych, aby ją wyśledzić.

Zespół napisał na Twitterze, że chce znaleźć fanów przed powrotem do Seattle na Climate Pledge Arena 1 stycznia iw ciągu dwóch godzin odnieśli sukces.

obrazek:
Nadia Popovici przedstawia swój list panu Hamiltonowi. Zdjęcie: AP
Brian Hamilton i Nadia Popovici spotkali się ponownie po apelu w mediach społecznościowych.  Zdjęcie: Twitter / @Canucks
obrazek:
Pan Hamilton i pani Popovici spotkali się ponownie po apelu w mediach społecznościowych. Zdjęcie: Twitter / @Canucks

„Wiadomość, którą pokazałeś mi na swoim telefonie komórkowym, na zawsze zostanie wyryta w moim umyśle i zmieni prawdziwą sytuację dla mnie i mojej rodziny” – napisał Hamilton w apelu.

READ  Blue Jays odnajduje okrutny kontrast z aż nazbyt znanym losem w frustrującej stracie

„Twoje instynkty były prawidłowe, a pieprzyk z tyłu mojej szyi był złośliwym guzem, a dzięki twojej wytrwałości i szybkiej pracy naszych lekarzy już go nie ma”.

Duet ponownie spotkał się na meczu National Hockey League, a pani Popovici powiedziała mu: „Byłam zbyt zdenerwowana, żeby o tym wspomnieć, więc próbowałam cię złapać w momencie, gdy nie było wielu ludzi. Cieszę się, że to widziałeś”.

Później ogłoszono, że oba zespoły połączyły siły, aby przyznać pani Popovici stypendium w wysokości 10 000 USD (7 392 GBP) dla szkoły medycznej.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top