Fałszywe zweryfikowane konta na Twitterze omijają platformę

Wkrótce potem Musk uruchomił Twitter Blue Usługa subskrypcji premiumktóry daje niebieskie czeki „weryfikacyjne” każdemu, kto chce płacić 8 USD miesięcznie lub 9,99 USD w Kanadzie, zaczęły pojawiać się dziesiątki kont oszustów.

Obecnie istnieją dwie kategorie „niebieskich czeków” i wyglądają identycznie. Jeden z nich obejmuje konta, które zostały zweryfikowane przed przejęciem Muska i zweryfikowane jako „wybitne w rządzie, wiadomościach, rozrywce lub w innej określonej kategorii”. Drugi wskazuje, że konto jest subskrybowane na Twitter Blue.

Z Fałszywe konto podszywające się pod premiera Ontario Douga Forda Tweet żartuje o trzymaniu chorych dzieci z dala od swojego boksu z kontem podszywającym się pod farmaceutycznego giganta Eli Lilly & Co. Tweetując, że insulina jest darmowaUżytkownicy Twittera mogli śmiać się z najnowszej funkcji platformy za darmo.

W czwartek Elon Musk napisał na Twitterze, że każde konto z parodią powinno zawierać słowo „parodia” w jego imieniu, a nie tylko w jego biografii.

„A mówiąc dokładniej, relacje naśladujące parodię. Zasadniczo oszukiwanie ludzi jest niedopuszczalne.

w piątek, Subskrypcja Twitter Blue nie jest już dostępna Z powodu nawału fałszywych kont.

Oto kilka tweetów pokazujących fałszywe konta, które ominęły platformę, przy czym niektóre konta zostały usunięte kilka dni przed usunięciem przez Twittera:

READ  Kontrakty terminowe w USA niestabilne w związku z ostrożnością wobec Covid, Fed: Zamykanie rynków

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top