Facebook testuje szyfrowanie end-to-end jako domyślne na Messengerze

Facebook testuje szyfrowanie end-to-end jako domyślne na Messengerze

Facebook od dawna jest krytykowany za to, że nie używa szyfrowania end-to-end jako domyślnej opcji dla swojej usługi przesyłania wiadomości, ale to może się wkrótce zmienić.

W tym tygodniu Facebook ogłosić Rozpoczął testowanie domyślnego szyfrowania typu end-to-end wśród niektórych użytkowników aplikacji Messenger. Firma planuje wprowadzić funkcję przesyłania wiadomości i połączeń na całym świecie w przyszłym roku.

Dzięki kompleksowemu szyfrowaniu Facebook i jego firma macierzysta Meta nie mogą przeglądać prywatnych rozmów swoich użytkowników — mogą to robić tylko nadawcy i odbiorcy. Jest to ważna funkcja bezpieczeństwa, która chroni użytkowników przed cyberprzestępcami i hakerami, a także organami ścigania, które mogą wymagać od platform mediów społecznościowych udostępnienia historii prywatnych czatów w ramach dochodzenia.

Ogłoszenie Facebooka pojawiło się w obliczu sprzeciwu ze strony obrońców prywatności po tym, jak firma dostarczyła prywatne wiadomości między matką a córką do Departamentu Policji w Nebrasce w sprawie związanej z aborcją. Facebook powiedział, że jego aktualizacja zabezpieczeń nie ma nic wspólnego ze sprawą Nebraski.

Jak dotąd WhatsApp jest jedyną usługą należącą do Meta, która korzysta z domyślnego szyfrowania typu end-to-end.

W zeszłym roku Meta rozpoczęła testowanie kompleksowego szyfrowania wiadomości i połączeń na Instagramie. W lutym rozszerzył test na dorosłych z Ukrainy i Rosji. Meta powiedział, że chce rozszerzyć te testy na osoby z większej liczby krajów i różnych grup wiekowych.

Facebook już zapewnia użytkownikom kompleksowe szyfrowanie tak zwanych „tajnych rozmów”, które muszą być włączone. Nie jest jasne, jaki procent Facebooka 3 miliardy użytkowników Właściwie szyfruj ich rozmowy.

Uczynienie szyfrowania typu end-to-end opcją domyślną byłoby ważnym krokiem, szczególnie biorąc pod uwagę obawy w związku z uchyleniem decyzji Sądu Najwyższego w sprawie Roe przeciwko Wade w sprawie publikacji prywatnych wiadomości. można używać Ścigać kobiety poszukujące opieki w zakresie zdrowia reprodukcyjnego.

READ  Gry Xbox ze złotem Lista gier z marca 2022 r.: MX vs ATV Alive, kolejny widok

Chociaż zwolennicy prywatności cyfrowej wspierają aktualizację zabezpieczeń Meta, stwierdzili, że krok ten powinien nastąpić wcześniej, ponieważ kwestia szyfrowania typu end-to-end jest dyskutowana od lat.

„Żądanie jest proste: każda usługa przesyłania wiadomości powinna być domyślnie szyfrowana od końca do końca, tak blisko, jak to tylko możliwe. Wszystko mniej ryzykowne” Powiedział Evan Greer, dyrektor organizacji non-profit zajmującej się prawami cyfrowymi Fighting for the Future.

Aktualizacje zabezpieczeń Facebooka

Oprócz domyślnego szyfrowania typu end-to-end, Facebook testuje również nową funkcję bezpiecznego przechowywania, aby tworzyć kopie zapasowe wiadomości użytkowników na wypadek utraty telefonu komórkowego lub komputera i podjęcia decyzji o przywróceniu historii wiadomości na innym urządzeniu.

Dzięki szyfrowaniu end-to-end Facebook nie będzie mógł uzyskać dostępu do tych wiadomości, chyba że użytkownik zostanie zgłoszony jako naruszający zasady Facebooka.

Aby uzyskać dostęp do tych kopii zapasowych, użytkownicy muszą albo utworzyć kod PIN, albo utworzyć kod znany tylko im. Inną opcją jest użycie usługi w chmurze, takiej jak iCloud, do przechowywania tajnego klucza, który umożliwia użytkownikom dostęp do kopii zapasowych. Ta ostatnia metoda jest bezpieczna, powiedział Facebook, ale nie jest chroniona przez kompleksowe szyfrowanie Messengera.

W ciągu najbliższych kilku tygodni firma opublikuje więcej testów i aktualizacji swoich szyfrowanych czatów typu end-to-end. Na przykład usunięte wiadomości będą synchronizowane między urządzeniami, a użytkownicy będą mogli cofnąć wysyłanie wiadomości lub odpowiedzi na Facebook Stories.

Darina Antonyuk jest niezależną reporterką The Record na Ukrainie. Pisze o startupach cyberbezpieczeństwa, cyberatakach w Europie Wschodniej i stanie cyberwojny między Ukrainą a Rosją. Wcześniej była reporterem technicznym Forbes Ukraine. Jej prace były również publikowane w Sifted, The Kyiv Independent i The Kyiv Post.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *