Facebook dodaje szyfrowanie end-to-end do połączeń na Messengerze

Ponieważ połączenia wideo nadal stanowią główną część naszego życia podczas bardzo długiej pandemii, Facebook robi więcej, aby chronić osoby wykonane na swojej platformie Messenger. Ale tylko trochę.

Facebook ogłosić piątek, że Szyfrowanie od końca do końca w rozmowach głosowych i wideo wykonywanych w aplikacji Messenger ze skutkiem natychmiastowym. Dla osób, które nie są powiązane z cyfrowym listem o prywatności, szyfrowanie jest rodzajem ochrony, który zapewnia, że ​​wiadomość może zobaczyć tylko jej nadawca i odbiorca. Jest tylko jedno zastrzeżenie: musisz zrobić Wybierać Aby aktywować szyfrowanie, co oznacza, że ​​Twoje połączenia będą teoretycznie podatne na fałszowanie danych, chyba że zasubskrybujesz tę nową funkcję.

To jest to to samo podejście Facebook obsługuje czaty tekstowe na Messengerze, nazywając je „tajnymi rozmowami” w aplikacji i tworząc je dziwnie skomplikowane w ogóle aktywować. Ponieważ szyfrowanie nie jest domyślnie włączone, możliwe jest, że duża liczba rozmów na Messengerze jest mniej bezpieczna niż mogłaby być, i prawdopodobnie tak będzie również w przypadku połączeń głosowych i wideo.

Co więcej, zaszyfrowane rozmowy mają również subtelne opcje ukrytych wiadomości. Messenger umożliwił użytkownikom ustawienie znikania wiadomości na jakiś czas, ale zamiast blokowania ich w odstępach takich jak 1 godzina i 24 godziny, użytkownicy będą mogli wybrać opcję znikania wiadomości w dowolnym miejscu od 5 sekund do 24 godzin.

Facebook ogłosił, że w niedalekiej przyszłości będzie testował to samo dla połączeń konferencyjnych. Również w kolumnie „Wkrótce” znajduje się szyfrowanie poszczególnych konwersacji DM w aplikacji Instagram. Rozpocznie się wdrażanie „ograniczonych możliwości testowania” dla dorosłych w „niektórych krajach” i tak, możliwe są również subskrypcje. Obie strony muszą podążać za sobą, aby działało, i jest to ta sama zasada, co Messenger.

Jest to dobre i niezbędne ulepszenie dla połączeń przez Messenger, nawet jeśli musisz przeprowadzić pewne badania, aby to działało. Facebook twierdzi, że każdego dnia odbywa się ponad 150 milionów połączeń, więc jakakolwiek dodatkowa ochrona tych danych nie zaszkodzi. Szkoda, że ​​wielu użytkowników może nigdy nie wiedzieć, że mogą z tego skorzystać.

READ  Ujawniono gry PS Plus na sierpień 2021 i fani nie są zadowoleni

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top