Face ID przestał działać na iPhonie 13 po naprawach ekranu innych firm

Apple właśnie wypuściło serię iPhone 13 na początku tego miesiąca, z czterema modelami do wyboru: iPhone 13I iPhone 13 miniI iPhone 13 Pro, I iPhone 13 Pro Max. Telefony są krokiem naprzód w stosunku do poprzednich modeli, z gładszymi ekranami i ulepszonymi aparatami, ale wydaje się, że seria iPhone 13 została w tyle za poprzednimi iPhone’ami w co najmniej jednym obszarze – Face ID przestanie działać po każdym. Ale Apple (lub autoryzowane centrum napraw Apple) wymienia ekran.

Poniższy film pochodzi z ekspert od naprawy telefonu (przez plotki o MacuWyświetla wyświetlacze na dwóch przełączanych urządzeniach iPhone 13. Chociaż wyświetlacze są oryginalnymi częściami Apple, a zespół wyświetlacza nie zawiera żadnych komponentów bezpośrednio związanych z Face ID, w rezultacie Face ID już nie działa.

W tej chwili nie jest jasne, czy jest to błąd oprogramowania, czy inny środek zapobiegający nieautoryzowanym naprawom iPhone’a. W ciągu ostatnich kilku lat Apple stał się coraz bardziej wrogo nastawiony do reform zewnętrznych. Apple ma swoje Samodzielne oprogramowanie do naprawy iPhone’a, który dostarcza wybranym firmom lub zewnętrznym centrom naprawczym oryginalne części Apple i instrukcje napraw. ale, Raport iFixit z zeszłego roku Zauważył, że może minąć kilka miesięcy, zanim centra naprawcze przystąpią do programu, a Apple często sprzedaje części do centrów naprawczych po wysokich cenach. W niektórych przypadkach koszt części przekracza to, co Apple może pobrać za całą procedurę naprawy.

Apple nie opublikowało jeszcze oświadczenia o poprawkach Face ID i poprawkach innych firm. Jeśli Face ID ma się zepsuć, prawdopodobnie da dalszy impuls ruchowi „Prawo do naprawy”, który skłonił rządy na całym świecie do zmuszenia producentów elektroniki do łatwego udostępniania części i instrukcji napraw. Prezydent USA Joe Biden podpisał w lipcu dekret wykonawczy który wezwał Federalną Komisję Handlu do ustalenia wytycznych dotyczących reformy urządzeń, a inne kraje na całym świecie są na różnych etapach tworzenia podobnych przepisów.

READ  Google testuje nową opcję „Zapisz grupę” dla grup kart

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top