ExoMars Rover Twin rozpoczyna misję na Ziemi symulującą teren Marsa

Replika łazika ExoMars (Ground Test Model (GTM)) używanego w Centrum Kontroli Operacji Rovera w celu wsparcia szkolenia i operacji podczas misji zakończyła swoją pierwszą jazdę po marsjańskim symulatorze terenu. Ten obraz przedstawia GTM zbliżający się do wzgórza stworzonego przez Mars Terrain Simulator. Kredyty: Thales Alenia Space

Replika łazika ExoMars, wykorzystywana do wspierania szkolenia misji i operacji w Rover Operations Control Center, została w całości złożona i ukończona po raz pierwszy na symulatorze terenu Marsa ALTEC w Turynie we Włoszech.

on jest wędrowiec Model testu naziemnego (GTM) odegra ważną rolę w nadchodzących miesiącach, gdy Rosalind Franklin przygotowuje się do dotarcia do Oxyplanam na Marsie w czerwcu 2023 roku.

GTM przeszedł już testy dowodzenia misją podczas postoju w clean roomie w Thales Alenia Space i jest teraz w pełni zmontowany w Mars Terrain Simulator.

Aby jak najlepiej przedstawić to, co prawdziwy łazik Rosalind Franklin doświadczy na Marsie, GTM jest zasilany przez urządzenie, które odtwarza poziom grawitacji Marsa. Ponieważ grawitacja Marsa wynosi około jednej trzeciej grawitacji Ziemi, dwie trzecie całkowitej masy łazika 290 kg jest zasysane przez „zrzut łazika” zamontowany na GTM z dachu obszaru testowego.

Operatorzy łazików używają repliki sondy do trenowania różnych czynności, od poruszania się po różnych terenach po rozmieszczanie sprzętu naukowego.

Pierwszy test polegał na prostej czynności związanej z prowadzeniem pojazdu. Podróżuj po różnych drogach i pracuj na poziomych zboczach, małych wzgórzach i skalistym terenie. Na wzgórzu łazikowi polecono wykonać ciągłe zdjęcie panoramiczne.

Replika łazika ExoMars (Ground Test Model (GTM)) używanego w Centrum Kontroli Operacji Rovera w celu wsparcia szkolenia i operacji podczas misji zakończyła swoją pierwszą jazdę po marsjańskim symulatorze terenu. Ten film jest przyspieszony 16x i pokazuje różne sceny aktywności. Więcej testów zostanie wykonanych w nadchodzących miesiącach. Kredyty: Thales Alenia Space

Ten test toruje drogę do bardziej zaawansowanych działań w nadchodzących miesiącach, na przykład pierwszy egzamin na prawo jazdy został przeprowadzony zgodnie z bezpośrednim poleceniem jazdy, ale drugi to kontrola pasa ruchu. Egzamin: Oznacza to, że łazik automatycznie koryguje teren i ugięcia spowodowane nierównościami terenu i pozostaje w odległości 20 cm od pożądanej ścieżki. Następnie testowane są bardziej zaawansowane możliwości autonomicznej jazdy, a Rover wykorzystuje wbudowane możliwości obliczeniowe do niezależnej oceny bezpieczeństwa w terenie. .

Replika łazika ExoMars (Ground Test Model (GTM)) używanego w Centrum Kontroli Operacji Rovera w celu wsparcia szkolenia i operacji podczas misji zakończyła swoją pierwszą jazdę po marsjańskim symulatorze terenu. W ramach ćwiczenia czarno-biała kamera nawigacyjna GTM (NavCam) wykonała serię zdjęć, aby stworzyć ten panoramiczny widok. Kredyty: ESA / ExoMars / NavCam

GTM będzie również wykorzystywany do prac wiertniczych w nadchodzących tygodniach. ExoMars Rover najpierw wykona odwiert dwa metry pod powierzchnią Marsa, aby zebrać próbki analityczne w najnowocześniejszym laboratorium pokładowym, unikalnym dla eksploracji Marsa. Próbki podziemne prawdopodobnie zawierają biomarkery, ponieważ rozrzedzona atmosfera Marsa ma niewielką ochronę przed promieniowaniem powierzchniowym i fotochemią. Zrozumienie, czy życie kiedykolwiek istniało na Marsie, jest ważnym zagadnieniem w naukach planetarnych i stanowi sedno programu ExoMars.zacytować: ExoMars Rover Twin nabyty z https://phys.org/news/2021-06-exomars-rover-twin-earth-based-mission 4 czerwca 2021 (4 czerwca 2021). Misja naziemna rozpocznie się w niedzielę. język programowania

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody, z wyjątkiem prywatnych lub uczciwych celów badawczych. Treść udostępniana jest wyłącznie w celach informacyjnych.

ExoMars Rover Twin rozpoczyna misję na Ziemi symulującą teren Marsa

link źródłowy ExoMars Rover Twin rozpoczyna misję na Ziemi symulującą teren Marsa

READ  NASA ujawnia koncepcje eksploracji wody księżycowej, która wygrała 500 tys. dolarów

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top