Europosłowie podejmują działania przeciwko Komisji Europejskiej w Polsce i na Węgrzech | Unia Europejska

Posłowie poparli działania prawne Parlamentu Europejskiego Komisja Europejska Brak nałożenia sankcji finansowych na Polskę i Węgry za podważanie praworządności. .

Oczekuje się, że służba prawna parlamentu przygotuje sprawę, która ma zostać wniesiona do Europejskiego Trybunału do końca tego roku, a dwie instytucje UE staną naprzeciwko siebie w Sądzie Najwyższym UE, co teraz wymaga jedynie zatwierdzenia klucza izby komisje.

Rezolucja zaproponowana przez komisję Zielonych została przegłosowana 506 posłów do PE, przy 150 przeciw i 28 głosach w czwartek.

Posłowie zgodzili się w uchwale, że nowy mechanizm prawny UE, łączący finansowanie z budżetu koalicyjnego z ochroną podstawowych norm demokratycznych, powinien był już być prowokowany przeciwko Polsce. Węgry.

W lutym Węgry podjęły kroki prawne w związku z niewykonaniem orzeczenia ETS, że ustawa ograniczająca zagraniczne finansowanie organizacji wolontariackich jest sprzeczna z przepisami UE.

W zeszłym miesiącu rzecznik generalny ETS poinformował sędziów, że reformie polskiego systemu prawnego zapewniono „minimalne gwarancje niezbędne do zapewnienia nieuchronnego rozdziału władzy między władzą wykonawczą a sądowniczą”.

Eurodeputowani powiedzieli, że chcą mechanizmu odliczania płatności budżetowych, który wszedł w życie 1 stycznia, po wewnętrznych negocjacjach.

Komisja stwierdziła jednak, że nie można go uruchomić, dopóki nie zostaną wydane szczegółowe wytyczne. Liderzy kluczowych grup politycznych w parlamencie powiedzieli, że to usprawiedliwienie bezczynności.

W zeszłym roku rządy w Budapeszcie i Warszawie zagroziły zawetowaniem 8 1,8 biliona (6 1,6 biliona) budżetu i planu naprawy koronawirusa, aby powiązać finansowanie z poszanowaniem demokratycznych norm.

Bez zgody 27 państw członkowskich projekty finansowane z siedmioletniego budżetu obozu wyczerpałyby się. b 750 miliardów projektów Nie da się odbudować zrujnowanej europejskiej gospodarki.

Posłowie obawiają się, że dwóm krajom udało się wesprzeć budżet jedynie poprzez zakulisowe obietnice, że nie zwolnią z góry sankcji finansowych.

W wyniku bezczynności Komisji posłowie zagłosowali w marcu i 1 czerwca przedstawili Komisji przestrzeganie wytycznych stwierdzających, że są one konieczne. Ale władza wykonawcza UE jeszcze tego nie zrobiła. Przyjęta w czwartek rezolucja podkreśla „brak działań” Komisji na podstawie art. 265 traktatu UE.

READ  Szczepionki. Dworsik: Rejestracja online została wznowiona

Poseł do Parlamentu Europejskiego z Partii Zielonych Terry Reindeke powiedział: „UE potrzebuje mocnych fundamentów, na których wszyscy możemy się oprzeć: demokracji, praworządności i praw podstawowych. Ale są one atakowane i usuwane, gdy mówimy.

„Zamiast bronić wartości europejskich, Komisja obserwuje, pisze raporty i siedzi w jej rękach. Praworządność wymaga teraz działania. Niestety, z wczorajszej debaty w Parlamencie jasno wynika, że ​​Komisja nie czuje takiej samej pilnej potrzeby działania. “

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top