Europejskie przedsiębiorstwa użyteczności publicznej rosną, gdy UE ujawnia plan ratunkowy

Zaledwie kilka godzin po tym, jak Komisja Europejska zaproponowała limity cen energii w całym bloku, europejskie przedsiębiorstwa energetyczne odbiły się, a zapasy wzrosły, co wskazuje na to, że plan limitów cenowych obejmowałby sposoby zwiększenia płynności dla firm energetycznych, które borykają się z wezwaniami do uzupełnienia depozytu o ponad 1 bilion dolarów.

Przede wszystkim wydaje się, że europejskie akcje spółek użyteczności publicznej zmierzają w kierunku większej jasności co do tego, co ma nadejść, według Fernando Garcia z RBC Capital Markets. Bloomberg Ta propozycja pułapu cenowego „może usunąć niepewność sektora i sprawić, że będzie on ponownie zrównoważony dla konsumentów”.

Poza ograniczeniem zużycia energii elektrycznej plan ma szeroki zakres i obejmuje limit cenowy importu rosyjskiego gazu, podatek od producentów paliw kopalnych oraz środki mające na celu zwiększenie płynności przedsiębiorstw energetycznych.

Jest 11:30 czasu wschodnioamerykańskiego Indeks użyteczności Stoxx Europe 600 W ciągu dnia wzrósł on o 2,31%, przy czym niemieckie RWE o prawie 9%, a mająca siedzibę w Madrycie EDP Renovaveis SA o prawie 3%. Energias de Portugal SA w tym samym czasie wzrosła o ponad 4%.

Podczas gdy europejskie przedsiębiorstwa energetyczne sprzedają energię po rekordowo wysokich cenach, brak płynności je tłumi, a Finlandia niedawno ostrzegała, że ​​sektor może sprostaćBracia Lehman„Los, jeśli rząd nie wkroczy z pomocą.

Problemy z płynnością wynikają z konfiguracji, w której wytwórcy energii polegają na rynkach terminowych w celu zagwarantowania cen, co zmniejsza ryzyko sprzedaży energii klientom poprzez krótkie pozycje na rynkach terminowych. To chroni ich przed nagłym spadkiem cen lub pozwala na pokrycie krótkiej sprzedaży, jeśli ceny są wyższe – wyjaśnił czasy finansowe.

I jak do tej pory to się dobrze sprawdzało, w środku nasilającego się kryzysu energetycznego, w którym wzrosły wymagania dotyczące zabezpieczeń dla ostrożnej sprzedaży energii, a firmy energetyczne stoją w obliczu 1,5 biliona dolarów z tytułu marży.

READ  GameStop Gods Unchained NFT Trading Cards Program lojalnościowy Korzyści w płaceniu w cyfrowym świecie

Ministrowie energetyki Unii Europejskiej mają omówić plan na nadzwyczajnym spotkaniu w piątek.

Charles Kennedy dla Oilprice.com

Więcej najlepszych czytań z Oilprice.com:

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top