Europa w drodze na poszukiwanie planet podobnych do Ziemi, misja Platona przeszła krytyczny test (2)

(Adnkronos) – Po osiągnięciu tego kamienia milowego, druga faza kontraktu przemysłowego prowadzona przez Ohb System Ag jako głównego wykonawcę z Thales we Francji i Ruag Space System Switzerland w ramach głównego zespołu może teraz rozpocząć drugą fazę kontraktu przemysłowego. „Zespół ds. rozwoju teleskopu, kierowany przez INAF, bardzo skutecznie koordynował działania w tych dwóch gorączkowych latach, pomimo pandemii, która prawie uniemożliwiła odwiedzanie laboratoriów międzynarodowych partnerów”, mówi Luca Valenziano z INAF, kierownik projektu Plato Camera. „Przeciętne osiągnięcie z tym osiągnięciem sprawia, że ​​jesteśmy dumni i pewni tego trudnego etapu budowania narzędzi, które wyniosą włoskich naukowców na pierwszy plan w prawie każdym obszarze tego złożonego i ambitnego zadania” – komentuje ponownie.

Za dostarczenie ładunku Plato odpowiada Europejska Agencja Kosmiczna we współpracy z europejskim konsorcjum instytutów i przemysłu Plato Mission Consortium, zgodnie z wielostronną umową z Europejską Agencją Kosmiczną. Włoski wkład w ładowność jest duży i oczywisty. Przy koordynacji Włoskiej Agencji Kosmicznej – która finansuje działalność przemysłową dla realizacji włoskich części misji i zapewnia wsparcie dla zespołu naukowego – oraz nadzoru nad badaczami INAV – twórcami projektu optyczno – optycznego – mechanicznego konstrukcje teleskopów są budowane i poddawane rygorystycznym kontrolom wydajności w fabrykach Leonardo we Florencji, we współpracy z Thales Alenia Space Italia i MŚP Medialario, Hst i Silo.

Wciąż w formacie ASI i nadzorowany przez badaczy INAF, którzy również stworzyli oprogramowanie, komputer pokładowy obsługujący Payload został zbudowany w fabrykach w Livorno przez KayserItalia. Wreszcie zespół badaczy i inżynierów Enav koordynuje prace rozwojowe i weryfikacyjne dla wszystkich teleskopów prowadzonych w przemyśle i instytutach badawczych w krajach europejskich należących do konsorcjum Plato Task Consortium. Mario Salati, dyrektor Asi Program for the Development of Optical Part of Telescopes, mówi o platońskiej definicji tej misji jako „misji nadzwyczajnej”, ponieważ „oferuje pod pewnymi względami filozofię produkcji strun w sektorze kosmicznym, w którym -off przyrządy istnieją, a prototypy są naturalnie używane.” „”.

READ  Kanada ogłasza plany lądowania pojazdu na powierzchni Księżyca

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top