Eurobike 2022: ekscytujące produkty europejskich producentów – część 2

Europejski projekt rowerowy Jest to jedno z naszych ulubionych kont na Instagramie, a jego kanał jest stale aktualizowany o wszystko, od interesujących antyków od małych producentów po wtajemniczone spojrzenie na europejską produkcję po analizy wpływu naszego sportu na środowisko. Podczas Eurobike 2022 śledzi dla Ciebie najciekawsze produkty od małych producentów.

Komponenty potworów/Cykle Dinolvo

Po obejrzeniu niezliczonych „zabawnych” małych e-rowerów z małymi kołami, z przyjemnością znalazłem odpowiedni hardtail na stoisku Beast Components. Oczywiście ogon Dinolfo Cycles jest wyposażony w wiele części z włókna węglowego firmy Beast, w tym obręcze ED30, kierownicę, mostek i siodełko. Rower został również wyposażony w widelec Intend BC Blackline Ebonite, hamulce Trickstuff i dropper Vecnum Nivo 212.

Beast Ingredients również przewyższają ich kolorowe składniki w ofercie. Oferuje czerwone i niebieskie części i zaczął wypuszczać limitowane wersje kolorystyczne na początku tego roku.

Casco

Nowy MTBE 2 ma kilka interesujących funkcji: ma regulowany daszek i odblaski na całej obudowie. Przyciemniona część obudowy nie rysuje się tak łatwo, jak zwykłe opcje i może zapewnić niewielką korzyść aerodynamiczną. Kask ma również siatkę „Cascofit” wewnątrz obudowy, która zapewnia dobre dopasowanie i oddychalność, a także zapewnia dodatkową ochronę przed siłami toczenia w przypadku uderzenia.

Może być również odporny na zimę, dołączając dodatkową przezroczystą powłokę (chroni przed wiatrem i deszczem), a także może być wyposażony w nauszniki.

Kask MTBE Fullface oparty jest na MTBE 2, ale ma w pełni karbonową skorupę i wyraźnie widać pasek pod brodą. Wygląda elegancko i nie jest tak workowaty jak inne opcje na całą twarz. MTBE Fullface jest wyposażony w dwa zestawy podkładek, dzięki czemu można dopasować dopasowanie.

Wszystkie kaski Casco są produkowane w Rumunii, łącznie ze wszystkimi małymi częściami, takimi jak paski.

złe oko

Evil Eye to znana austriacka firma oferująca okulary przeciwsłoneczne z kilkoma inteligentnymi funkcjami. Większość okularów przeciwsłonecznych występuje w dwóch rozmiarach i ma regulowane zauszniki oraz regulowane noski. Zauszniki mają również mechanizm hamulca i można je przykręcić do ramy.

READ  Ceny gazu biją rekordy w całym kraju

Jeśli potrzebujesz okularów, Evileye oferuje trzy różne opcje: klipsy, szkło bezpośrednie (cała soczewka jest wykonana zgodnie z twoją receptą) i szkło adaptacyjne (środkowa część soczewki zostanie wykonana zgodnie z twoimi potrzebami).

Nowy Traileye NG Pro jest wyposażony w silikonową osłonę soczewki dostępną w różnych kolorach, dzięki czemu możesz zmienić wygląd swoich okularów przeciwsłonecznych w ciągu kilku sekund.

Gogle Peak Sight pozwalają używać dwóch soczewek ułożonych jedna na drugiej. W konfiguracji, którą mieli w programie, jasny obiektyw był normą, a nad nim zastosowano ciemnoniebieski obiektyw. Ponieważ soczewki można przypiąć w ciągu kilku sekund, jest to interesująca funkcja podczas jazdy w różnych warunkach.

Wszystkie produkty Evil Eye są produkowane w Linz w Austrii.

Zentis

Jedną z ciekawszych cech kół Xentis są ich w pełni modułowe piasty: dzięki odpowiednim adapterom można ich używać ze szpikulcami i szeroką gamą piast.

Nowe koła Squad 2.5 MTB mają 25 mm szerokości i 25 mm wysokości. Zestaw waży 1289g i kosztuje 2199 euro.

Wszystkie felgi Xentis są produkowane w Austrii, gdzie produkowane są również koła. Każde koło jest sygnowane przez osobę, która je zbudowała.

Loeffler

Do tej pory szorty austriackiej marki Löffler były skierowane głównie do osób dojeżdżających do pracy w XC, gravelu i turystycznych. Jednak nowe spodenki Lando są skierowane do osób dojeżdżających do pracy grawitacyjnie i są zbyt długie, aby bać się nieestetycznej szczeliny między poduszkami.

Posiada regulację w pasie, z tyłu jest elastycznym i oddychającym materiałem i jest wyposażony w żelową podszewkę z zamszu o wadze 90 kg.

Löffler zaopatruje się w tkaniny, odzież i ręczniki od europejskich dostawców. Z dumą wykonują około 70% wszystkich prac szwalniczych w swojej siedzibie w Red am Inkris, a faktyczne szycie ich odzieży odbywa się w Austrii, Bułgarii, Czechach, Rumunii i innych krajach europejskich. Tylko 1,25% jej produktów pochodzi z zagranicy.

READ  Bank Kanady utrzyma obecny poziom stóp procentowych do czasu trwałego osiągnięcia celu inflacyjnego i będzie kontynuował luzowanie ilościowe

Löffler twierdzi, że ich produkty są neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. 72% energii pochodzi ze źródeł odnawialnych, w tym z paneli słonecznych w siedzibie firmy. Wszystkie nieuniknione emisje, takie jak ciężarówki, są kompensowane przez zatwierdzony projekt klimatyczny w Bułgarii.

pionowy

Vertical to nowa firma, która postanowiła stworzyć najlżejszą ulotkę z dropperem. Choć podróż może nie być najdłuższa, waga wyniesie około 300 gramów, co jest dość imponujące.
Konstrukcja również wygląda bardzo dobrze, z łatwo dostępnym zaworem powietrza, który umożliwia zamontowanie torby podsiodłowej. Więcej szczegółów zostanie ogłoszonych, gdy dropper zostanie zwolniony.

Alpina

Dla tych, którzy potrzebują dodatkowych funkcji bezpieczeństwa, nowa Alpina Stan MIPS Tocsen może być interesującą opcją. Jest dostarczany nie tylko z zainstalowanym systemem MIPS, ale ma również czujnik zderzeniowy Tocsen. Łączy się ze smartfonem i wyśle ​​wiadomość do wstępnie wybranych kontaktów lub innych użytkowników Tocsen w pobliżu w przypadku awarii.

Zanduna

Zandona to włoska firma z regionu Wenecji, która od wielu lat produkuje ochraniacze do sportów motorowych.

Oferują szeroki wybór ochraniaczy na kolana i łokcie, a także ochraniacze klatki piersiowej i pełne kurtki. Wszystkie produkty są dostępne w różnych rozmiarach i prawie każdy produkt posiada certyfikat CE Level 2, co oznacza, że ​​zapewniają wysoki poziom ochrony i amortyzacji.

Kinderney

Kindernay XIV to 14-biegowa piasta zębata napędzana za pomocą przekładni hydraulicznej. Może obsługiwać do 160 nm i oferuje zasięg do 543%.

To, co wyróżnia go z tłumu, to fakt, że felga jest zamknięta w klatce, dzięki czemu piasta z przerzutkami może być wymieniana między wieloma kołami lub rowerami. Jest dostępny w wielu standardach osi i waży 1750 gramów (oś z klatką i skrzynią biegów).

kwaśne rowery

Firma Sour Bicycles z Drezna w Niemczech miała na pokazie pierwszy prototyp swojego nowego roweru z pełnym zawieszeniem „Doucle Choc”. W modelach seryjnych nastąpią pewne zmiany, ale najważniejsze cechy pozostaną takie same: 140-160 mm z przodu, 148 lub 132 mm z tyłu (czop 185×55 lub 185×50). Wszystko wydawało się być bardzo dobrze wykonane, a zwłaszcza rocker był przyjemny dla oka.

READ  Kanadyjski minister: Kanada nie płaci za zakup udziałów firmy tytoniowej w Medicago w celu produkcji szczepionek

Mini rowery będą miały rozmiar 27,5″ lub 29″, podczas gdy wszystkie inne rozmiary są przeznaczone na koła około 29″. Produkcja będzie odbywać się w Dreźnie i okolicach.

Planują oferować cztery rozmiary do 423/455/485/510mm. Z widelcem 150 mm, geometria roweru 455 mm to kąt główki 64°, kąt siodełka 78°, główka ramy 100 mm, mocowania łańcucha 443 mm, średnica 30 mm i 620 mm.

kopnie świat

Kończąc ten artykuł, chciałbym przedstawić Wam Berniego z Circle World. Z niewielką pomocą Alexa z Portus Cycles zbudował ten niesamowity rower, który zdecydowanie przenosi rowery na wyższy poziom.

Opiera się na idei posiadania własnego krzesła, stołu i łóżka wbudowanego w ramę roweru. Aby to osiągnąć, do przytrzymania dwóch stron złożonych na zewnątrz używa się magnesów. Gdy chcesz zrobić sobie przerwę, przełączenie roweru w tryb fotela zajmuje kilka sekund. Gdy znajdziesz idealne miejsce na spędzenie nocy, rama i kijki do namiotu pomogą zmienić rower w namiot.

Bernie planuje zbudować jeszcze co najmniej dwa rowery i 1 maja 2023 r. zacznie jeździć po świecie. Dołączy do niego znajomy i pomysł jest taki, aby zdobyć z nimi trzeci rower dla osób, które chcą jeździć z nimi przez jeden dzień lub nawet dłużej. Kiedy wróci do domu, chce zrobić więcej tych rowerów. Ponieważ używają skrzyni biegów Pinion P1.18 i mają bardzo skomplikowane, jednorazowe części, rowery nie będą tanie, ale dostaniesz naprawdę fajny rower.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top