EuroBasket: Polska na czele Gdańska, Słowenia; Francja nad Włochami

EuroBasket: Polska na czele Gdańska, Słowenia;  Francja nad Włochami

BERLIN (AP) — Luka Doncic i Słowenia zdobyli 23 punkty straty i wyglądali na to, że mogli awansować do półfinału EuroBasketu.

Polska miała inne pomysły – iw kompletnym szoku EuroBasket miałby nowego mistrza.

Mateusz Ponitka miał 26 punktów, 16 zbiórek i 10 asyst, a Polska pokonała Słowenię 90-87 i awansowała do półfinału mistrzostw Europy po raz pierwszy od 1971 roku.

Vladko Kankar poprowadził Słowenię z 21 punktami, a Goran Dragic 17.

Danczyk miał 14 punktów w rzutach 5 z 15, choć dodał 11 zbiórek i siedem asyst. Gwiazda Dallas Mavericks potrzebowała zastrzyku podczas gry i przez cały turniej borykała się z kontuzjami, powiedział.

– Ale to nie jest powód – powiedział Danczyk. „Grałem dzisiaj fatalnie. Zawiodłem swoją drużynę. Zawiodłem cały kraj, który nas wspierał. Powinienem być w porządku oglądając ten mecz.

Polska prowadziła 23-ma pod koniec drugiej kwarty i wyszła na prowadzenie 58-39, ale Słowenia znalazła się na jednym miejscu z wynikiem 24:6 w trzeciej kwarcie.

Dragic strzelił gola, dzięki czemu Słowenia znalazła się na szczycie i wystartowała w czwartej pozycji, a Klemen Prebelic skoczył na prowadzenie 73-68 na 6:58 przed końcem.

Polska w ciągu następnych sześciu minut pokonała Słowenię 21-7 i utrzymała się w ostatnich sekundach.

AJ Slaughter i Michał Sokołowski zdobyli po 16 dla Polski, 14 od Jarosława Zyszkowskiego i 11 od Aleksandra Balcerowskiego.

Vincent Collet, główny trener Francji, środkowy i jego drużyna pokonali Włochy po ćwierćfinałowym meczu koszykówki EuroBasket pomiędzy Francją a Włochami w Berlinie, Niemcy, środa, 14 września 2022 r.

– Niesamowite – powiedział Sokołowski. „Teraz nie możemy przestać. … Na początku marzyliśmy o medalu. Teraz jest blisko, ale jeszcze go nie mamy. Chcę to osiągnąć.”

Francja 93, Włochy 85

Francja zanotowała szalony wzrost pod koniec regulacji, a następnie doprowadził ten impet do półfinałów EuroBasketu.

READ  W Polsce pracownicy Amazona organizują

Thomas Huertel zdobył 20 punktów, Rudy Kobert 19 punktów i 14 zbiórek, a Francja pokonała Włochy 93-85 w ćwierćfinale w środę.

Francja przegrywała z siódemką z wynikiem 1:59, po czym ruszyła na 25-10, aby zakończyć rywalizację.

To był czwarty rajd Francji i zwycięstwo w dogrywce po tym, jak podobna formuła była potrzebna, aby wyprzedzić Turcję w 1/8 finału w sobotę.

„Naprawdę nie wierzę w szczęście” – powiedział Gobert. „Dzisiaj może znowu się poddaliśmy, ale dostaliśmy kosze, których potrzebowaliśmy”.

Następny w kolejce do Francji: Polska w piątek o miejsce w grze o tytuł. Druga połowa drabinki półfinałowej jest ustawiona na wtorek: Niemcy grają z Hiszpanią. Piątek też.

Gobert otworzył serię wiążącą grę wsadem, aby jego drużyna znalazła się w granicach 75-70.

Włosi mieli szansę na przypieczętowanie meczu na 16 sekund przed końcem i dwie sekundy przed końcem, ale Simone Fontecchio nie wykorzystał pary rzutów wolnych. To kolejne dziwne podobieństwo do soboty, kiedy Cedi Osman, który nie trafił na dwa rzuty wolne na 12,2 sekundy przed końcem, zapewnił Turcji dwukrotną przewagę, zwiększając nadzieje Francji.

Layup Hoerdella wyrównał mecz na 5,2 sekundy przed końcem. Francja przegrywała tylko raz w dogrywce, zaledwie 23 sekundy przed dogrywką, a pływak Evana Fourniera z wynikiem 3:29 przed końcem poprawił jego drużynę na dobre.

Fournier zdobył 17 punktów dla Francji, 15 od Gurshon Yabusele i 13 od Timothee Louvaux-Gabarot.

– Gratulacje dla Francji – powiedział trener Włoch Gianmarco Bosecco. „Nigdy się nie poddali”.

Fontecchio i Marco Spisu zdobyli po 21 punktów dla Włochów, którzy od czasu zdobycia brązu w 2003 roku szukali swojej pierwszej podróży do półfinału EuroBasketu.

Luigi Datum dodał 12 punktów, a Niccolò Melli 10 dla zespołu, który stracił 11 punktów na początku, ale w trzeciej kwarcie wyprzedził Francję 31-18 i na początku czwartej prowadził ósemką.

READ  Ukraina i Polska tworzą „specjalne stosunki”, ponieważ wojna zbliża sąsiadów

„Co mogę powiedzieć? Dużo bólu, oczywiście”, powiedział Datum. „Dużo bólu. Ale jestem bardzo dumny z moich kolegów z drużyny”.