Essex shul planuje „pierwszą w swoim rodzaju” sabatową podróż przebudzeniową do wschodniej Polski

Synagoga w Essex ogłosiła nadchodzącą wycieczkę do Polski jako „pierwszą w swoim rodzaju”, podczas której członkowie przygotowują się do odprawienia nabożeństwa szabatowego w synagodze, która była nieużywana od czasów Holokaustu.

W mieście Kazimierz Dolny we wschodniej Polsce 1400-osobowa lokalna społeczność żydowska została zniszczona podczas II wojny światowej, a Synagoga Loudon powiedziała, że ​​jest „dumna z zaangażowania się w podróż odrodzenia dawno utraconej społeczności”.

Jako oaza życia żydowskiego przez setki lat przed nazistowskim ludobójstwem, wiele synagog nadal stoi, ale są pustymi reliktami przeszłości.

Otrzymuj codzienne wydanie Jewish News przez e-mail i nigdy nie przegap naszych najważniejszych wiadomości dzięki bezpłatnej subskrypcji

Organizator Paul Joseph, który współpracuje z organizacją charytatywną zajmującą się dziedzictwem żydowskim JRoots, powiedział: „Wierzymy, że ta podróż jest pierwszą tego rodzaju. Naszą misją jest uhonorowanie tych, których straciliśmy, łącząc się z lokalną społecznością żydowską, obecną i przyszłą.

Rabin Yanki Abrams, który przejął władzę w Luton w 2019 roku, powiedział: „Jesteśmy zainspirowani do zorganizowania szabatu po raz pierwszy od Zagłady, aby odprawić żydowskie nabożeństwo ku czci tych drogich dusz, które straciliśmy”.

„Będzie to niezwykła podróż z szacunkiem dla przeszłości, łącząc się ze społecznościami żydowskimi dzisiaj i jutro” – powiedział.

JRoots to organizacja edukacyjna, która ułatwia żydowskie wycieczki edukacyjne do miejsc o znaczeniu historycznym dla Żydów na całym świecie dla Żydów w Europie Środkowej i Wschodniej, Izraelu i Afryce Północnej.

READ  Lukaku, który został ranny w polskim konflikcie, Martinez podkreślił belgijską odpowiedź

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top