Equatorial Space i Innova Space uruchamiają protokół ustaleń dla usług startowych – SatNews

Wiodąca firma zajmująca się rozwojem i obsługą satelitów w Argentynie, Przestrzeń Inovawyraża zamiar użycia NSquatorial مسافة odległość Jako dostawca usług startowych (LSP) dla nadchodzącej konstelacji satelitów pico, które będą świadczyć usługi Internetu rzeczy (IoT) na całym świecie.

Protokół ustaleń (MoU) obejmuje do dwóch wyrzutni rocznie w celu pełnego rozmieszczenia proponowanej sieci satelitów Innova 500g.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy pomóc niesamowitemu zespołowi Mar Del Plata w opublikowaniu ich nadchodzącej kolekcji” On mówi Simon Gwódźdz, Prezes Zarządu Przestrzeni RównikowejI „Nasza wizja najbezpieczniejszego i najbardziej przystępnego cenowo dostępu do każdego samolotu orbitalnego i jego nachylenia zyskuje na popularności, a my jesteśmy na dobrej drodze do rozpoczęcia usług związanych z przychodami z naszą wyrzutnią Volans do 2023 roku”.

„Nie możemy się doczekać współpracy z Equatorial Space i wykorzystania ich innowacyjnych rozwiązań, aby umieścić przyszłą konstelację na orbicie”. On mówi Alejandro Cordero, dyrektor generalny Innova SpaceI „Naszym szczególnym zainteresowaniem jest ich zdolność do rozmieszczania naszych satelitów na ich ostatecznej pozycji orbitalnej, co zmniejsza złożoność satelitów z naszej strony, pozwalając nam utrzymać niskie koszty”.

Equatorial Space opracowuje nowe technologie napędowe, które zmniejszają ryzyko i koszt dostępu do przestrzeni kosmicznej o 50% w porównaniu z obecnymi chemicznymi systemami napędowymi rakiet. Jego paliwo stałe, HRF-1, zostało przetestowane w Malezji w grudniu 2020 r. podczas pierwszego komercyjnego uruchomienia w historii Azji Południowo-Wschodniej.

Firma Innova Space z siedzibą w Mar del Plata (Argentyna) projektuje i rozwija przyszłość za pomocą satelitów pico. Innova Space proponuje zmienić świat dzięki lepszej łączności z Internetem Rzeczy. Ich nadchodząca konstelacja około 100 pikosatelitów zoptymalizowanych pod kątem Internetu Rzeczy zapewni tanie i wysoce bezpieczne dwukierunkowe połączenie z dowolnym urządzeniem IoT na Ziemi w ciągu zaledwie kilku minut.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top