Elon Musk zwolnił zarząd Twittera, stając się jedynym dyrektorem | Biznes i Gospodarka

Elon Musk zwolnił zarząd Twittera, stając się jedynym dyrektorem |  Biznes i Gospodarka

Dyrektor generalny Tesli został jedynym menedżerem giganta mediów społecznościowych po sfinalizowaniu przejęcia o wartości 44 miliardów dolarów.

Według jednej z firm Elon Musk zwolnił zarząd Twittera, dając sobie nieograniczoną kontrolę nad gigantem mediów społecznościowych.

Musk został „wyłącznym dyrektorem” Twittera po tym, jak w zeszłym tygodniu sfinalizował przejęcie firmy o wartości 44 miliardów dolarów, zgodnie z dokumentami złożonymi w poniedziałek w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Dyrektor generalny Tesli tweetował później w poniedziałek, że układ będzie „tymczasowy”, bez dalszych szczegółów.

Musk, który prowadzi również firmę zajmującą się lotami kosmicznymi SpaceX i neurotechnologiczny startup Neuralink, rozpoczął swoją kadencję w firmie w czwartek, zwalniając kierownictwo wyższego szczebla, w tym dyrektora generalnego Paraga Agrawala i dyrektora finansowego Neda Segala.

Musk zaoferował również odkupienie wszystkich pozostających w obrocie obligacji Twittera, zgodnie z wnioskiem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Musk, najbogatszy człowiek świata, dokonał zakupu firmy poprzez połączenie własnego majątku, funduszy inwestycyjnych i kredytów bankowych.

Odrębne żądanie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wykazało, że saudyjski książę Al-Waleed bin Talal stał się drugim największym udziałowcem Twittera.

Chris Murphy, demokrata z Connecticut, powiedział, że poprosi Komisję Inwestycji Zagranicznych o zbadanie konsekwencji inwestycji Arabii Saudyjskiej w platformę dla bezpieczeństwa narodowego.

Przejęcie przez Muska wpływowej sieci społecznościowej wywołało intensywną debatę na temat równowagi między wolnością wypowiedzi a ochroną wrażliwych grup przed krzywdą w Internecie.

Musk, który określił się jako „absolut wolności słowa”, skrytykował politykę umiarkowania Twittera i oskarżył firmę o stronniczość wobec lewicowych poglądów.

READ  Wysokie ceny gazu sprawiają, że niektórzy kierowcy pozostają unieruchomieni

Chociaż Musk nie przedstawił swoich dokładnych planów dotyczących platformy, powszechnie oczekuje się, że złagodzi zasady umiaru i odetnie znaczną część siły roboczej firmy.

Chociaż Musk przyznał, że Twitter nie może być „wolną areną dla wszystkich”, podkreślił potrzebę „wspólnej cyfrowej areny miejskiej”, na której można by wyrażać i omawiać szeroki zakres punktów widzenia.

Musk, który wyraził niepokój związany z uzależnieniem Twittera od reklam, wyraził zainteresowanie poproszeniem użytkowników o zapłacenie za niebieski znacznik wyboru używany do weryfikacji kont o wysokim profilu i oferowania różnych wersji platformy opartej na filmowym systemie ocen.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *