Elon Musk zwolnił zarząd Twittera, stając się jedynym dyrektorem | Biznes i Gospodarka

Dyrektor generalny Tesli został jedynym menedżerem giganta mediów społecznościowych po sfinalizowaniu przejęcia o wartości 44 miliardów dolarów.

Według jednej z firm Elon Musk zwolnił zarząd Twittera, dając sobie nieograniczoną kontrolę nad gigantem mediów społecznościowych.

Musk został „wyłącznym dyrektorem” Twittera po tym, jak w zeszłym tygodniu sfinalizował przejęcie firmy o wartości 44 miliardów dolarów, zgodnie z dokumentami złożonymi w poniedziałek w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Dyrektor generalny Tesli tweetował później w poniedziałek, że układ będzie „tymczasowy”, bez dalszych szczegółów.

Musk, który prowadzi również firmę zajmującą się lotami kosmicznymi SpaceX i neurotechnologiczny startup Neuralink, rozpoczął swoją kadencję w firmie w czwartek, zwalniając kierownictwo wyższego szczebla, w tym dyrektora generalnego Paraga Agrawala i dyrektora finansowego Neda Segala.

Musk zaoferował również odkupienie wszystkich pozostających w obrocie obligacji Twittera, zgodnie z wnioskiem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Musk, najbogatszy człowiek świata, dokonał zakupu firmy poprzez połączenie własnego majątku, funduszy inwestycyjnych i kredytów bankowych.

Odrębne żądanie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wykazało, że saudyjski książę Al-Waleed bin Talal stał się drugim największym udziałowcem Twittera.

Chris Murphy, demokrata z Connecticut, powiedział, że poprosi Komisję Inwestycji Zagranicznych o zbadanie konsekwencji inwestycji Arabii Saudyjskiej w platformę dla bezpieczeństwa narodowego.

Przejęcie przez Muska wpływowej sieci społecznościowej wywołało intensywną debatę na temat równowagi między wolnością wypowiedzi a ochroną wrażliwych grup przed krzywdą w Internecie.

Musk, który określił się jako „absolut wolności słowa”, skrytykował politykę umiarkowania Twittera i oskarżył firmę o stronniczość wobec lewicowych poglądów.

READ  Elon Musk tweetuje mem porównujący Justina Trudeau do Adolfa Hitlera

Chociaż Musk nie przedstawił swoich dokładnych planów dotyczących platformy, powszechnie oczekuje się, że złagodzi zasady umiaru i odetnie znaczną część siły roboczej firmy.

Chociaż Musk przyznał, że Twitter nie może być „wolną areną dla wszystkich”, podkreślił potrzebę „wspólnej cyfrowej areny miejskiej”, na której można by wyrażać i omawiać szeroki zakres punktów widzenia.

Musk, który wyraził niepokój związany z uzależnieniem Twittera od reklam, wyraził zainteresowanie poproszeniem użytkowników o zapłacenie za niebieski znacznik wyboru używany do weryfikacji kont o wysokim profilu i oferowania różnych wersji platformy opartej na filmowym systemie ocen.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top