Elon Musk wskazuje na możliwą ofertę licytacji na Twitterze (NYSE: TWTR)

Różne fotografie / iStock Editorial za pośrednictwem Getty Images

Elon Musk wydaje się sugerować możliwą ofertę licytacji na Twitterze (Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych:TWTR) w tweecie w sobotę.

Piżmo napisało na Twitterze „Kochaj mnie dając” W zaszyfrowanym tweecie w sobotę jest to nie tylko popularna piosenka Elvisa Presleya, ale może również wskazywać na potencjalną ofertę przetargową skierowaną bezpośrednio do współtwórcy, którą mógłby złożyć na platformie mediów społecznościowych, którą zaoferował kupić w czwartek za 43 miliardy dolarów.

Tweet Muska pojawia się po Twitterze (Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych:TWTR) w piątek to ogłosił Przyjęcie planu kapitałowego akcjonariuszy „Zatruta pigułka” mająca na celu utrzymanie kontroli nad firmą przed konsolidacją po zaskakujących wysiłkach Muska kontrola firmy. Rada dyrektorów jednogłośnie przyjęła trucizną pigułkę, z której można skorzystać, jeśli podmiot nabędzie prawo własności do 15% lub więcej akcji zwykłych Twittera w transakcji niezatwierdzonej przez radę.

Podczas gdy Twitter (TWTR) powiedział pracownikom na masowym spotkaniu w czwartek, że tak jest Wycena 54,20 USD za maskę Oferta udostępnienia, zgodnie z raportem Verge, poinformowała również, że zarząd Twittera uznał ofertę Muska za niemile widzianą, sugerując, że Prawdopodobnie go odrzucisz.

Musk prawdopodobnie zobaczy ofertę przetargową, w której kupujący udaje się bezpośrednio do akcjonariuszy, aby poprosić ich o wystawienie swoich akcji po ustalonej cenie, jako możliwy sposób na obejście potencjalnego odrzucenia przez zarząd lub jako sposób na obejście toksycznej pigułki .

Na czwartkowej konferencji TED Musk powiedział, że ma „wystarczające” aktywa, aby kupić Twittera i „technicznie” może kupić platformę mediów społecznościowych. Musk dodał, że ma plan B, jeśli Twitter odrzuci jego ofertę (TWTR), chociaż odmówił wchodzenia w szczegóły.

W sobotę pojawiły się doniesienia medialne, że Musk rozmawiał z inwestorami, którzy wezmą udział w pokazie na Twitterze. Według A . nowy plan z udziałem partnerów może zostać ogłoszony w ciągu kilku dni Raport New York Post.

READ  BC ogłasza transfer online odnowienia ubezpieczenia ICBC, zaprzestanie naklejek na tablice rejestracyjne

Oprócz Muska zgłoszono również firmę private equity Thoma Bravo Zobacz ofertę konkurencji na Twittera (TWTR).

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top