Elon Musk proponuje zwolnienia, zatrudnia gwiazdy do pomocy na Twitterze: raporty

  • Raporty mówią, że Elon Musk w rozmowach z bankierami przedstawił pomysły na zwiększenie zysku netto Twittera.
  • Ale nie ujawnił szczegółów, a banki sfinansowały przejęcie Twittera, ponieważ miał inne aktywa.
  • Prywatna prezentacja Muska dla bankierów kontrastuje z jego stanowiskiem, że nie obchodzi go rentowność Twittera.

W rozmowach z bankierami przed upublicznieniem Twittera Elon Musk zasugerował zwolnienie personelu, zaproszenie wpływowych osób do tworzenia treści i oferowanie usług subskrypcji w celu poprawy wyników Twittera, według wielu doniesień prasowych z piątku.

Musk zasugerował również spieniężenie tweetów i obniżenie wynagrodzeń kadry kierowniczej i zarządu, zgodnie z doniesieniami BloombergI Washington PostI Reuterspowołując się na nienazwane źródła, które były świadome działań związanych ze zbieraniem funduszy.

Następnie Musk podszedł do bankierów ogłaszanie Jego oferta przejęcia została złożona 14 kwietnia i zaakceptowana przez zarząd Twittera przyjęty Reuters poinformował, że jego propozycja 44 miliardów dolarów 26 kwietnia.

Chociaż Musk przekazał te pomysły bankierom, aby poprawić wyniki finansowe Twittera, nie uwzględnił ich w oficjalnych planach przedstawionych radzie dyrektorów Twittera, poinformowały Bloomberg i The Post. Zamiast tego powiedział, że upewni się, że transakcja będzie opłacalna, podały źródła Bloomberga.

Chociaż nie ma żadnych szczegółów, pożyczkodawcy wciąż kupują wizję Muska, ponieważ miliarder posiada już wiele cennych aktywów, które mogą się przydać, gdy zaciąga pożyczki na transakcję, donosi gazeta.

Zakulisowe rozmowy Muska na temat efektu końcowego są sprzeczne z jego publicznymi wypowiedziami na temat kupowania Twittera. Twitter nie jest sposobem na zarabianie pieniędzy, Mask Powiedziała Podczas wydarzenia na żywo 14 kwietnia dodał: „W ogóle nie obchodzi mnie gospodarka”.

Musk unikał udostępniania konkretnych planów dotyczących platformy mediów społecznościowych. to wszystko jest publicznie powiedział Czy to, że planuje dodać funkcję „edytuj”, usunąć programy spamujące, otworzyć zmiany algorytmu Twittera i ułatwić moderację treści na stronie.

READ  CP Rail: Zamknięcie rozpoczyna się w trakcie negocjacji

Propozycja Muska, aby zwolnić pracowników, prawdopodobnie zwiększy niepokój pracowników Twittera, odkąd wiadomość o ofercie Muska została upubliczniona. Dyrektor generalny Twittera, Parag Agrawal Powiedziała W tym tygodniu nie są planowane zwolnienia, ale część pracowników już Szukasz wyjściaJak donosi Callie Hayes z Insider.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top