Elon Musk planuje obciąć 75% pracowników Twittera, jeśli przejmie kierowanie firmą – raport | Elona Muska

Elon Musk powiedział potencjalnym inwestorom, że planuje usunąć prawie 75% pracowników Twittera w ramach swojej umowy przejęcia firmy zajmującej się mediami społecznościowymi, Washington Post zgłoszony w czwartek.

Według raportu, w którym cytowano wywiady i dokumenty, w nadchodzących miesiącach oczekuje się redukcji miejsc pracy, niezależnie od tego, kto jest właścicielem firmy.

Wiadomość o planach Muska, jeśli w końcu przejmie firmę, nadchodzi w trudnym dla Twittera momencie. Firma powiedziała w lipcu, że „znacznie spowolniła zatrudnianie” wśród Szersze spowolnienie gospodarcze w branży technologicznejKilka firm ogłosiło ostatnio zawieszenie i zwolnienia w zatrudnianiu.

W czwartek wieczorem Bloomberg poinformował, że wcześniej krążyła wewnętrzna notatka Świergot Powiedział, że „nie było zwolnień w całej firmie”.

Tymczasem dramat przejęcia z Muskiem poprawił niskie morale i przywództwo personelu Wypłacić w dużych ilościach. Twitter był uwikłany w prawną batalię z miliarderem od miesięcy po tym, jak Musk próbował odejść od umowy przejęcia o wartości 44 miliardów dolarów, zanim wycofał się na początku tego miesiąca i powiedział, że mimo wszystko pójdzie dalej.

„Twitter wydaje się być pozbawiony steru, w nieco opadającej spirali, a Musk tylko to zaostrzył” – powiedział. Karl Tobiasz Katedra Prawa Williamsa na Uniwersytecie w Richmond. – Wygląda na to, że przez jakiś czas będzie to ciężki żagiel.

The Washington Post poinformował, że pracownicy działu zasobów ludzkich firmy zajmującej się mediami społecznościowymi powiedzieli swoim pracownikom, że nie planują masowych zwolnień, ale dokumenty pokazują szeroko zakrojone plany zwolnienia pracowników i obniżenia kosztów infrastruktury, zanim Musk zaproponował, że kupi firmę. .

Ale podczas gdy obecne kierownictwo Twittera planuje zwolnić 25% pracowników do końca przyszłego roku, nowy raport ujawnił, że Musk chce zredukować 7500 pracowników Twittera do „szkieletu” około 2000.

Tobias powiedział, że zwolnienia bez wątpienia będą miały wpływ na codzienne operacje Twittera, w tym jego zdolność do moderowania szkodliwych treści i zwalczania problemów z bezpieczeństwem. Jest to następstwo zjadliwego raportu o nieprawidłowościach we wrześniu Oskarżony Twitter nie radzi sobie z obydwoma frontami, twierdząc, że w firmie występują „śmiertelne” niedociągnięcia.

Według raportu Washington Post, Twitter już spodziewał się, że ograniczy finansowanie witryn infrastrukturalnych, w tym centrów danych. Musk, jako właściciel Twittera, powiedział, że złagodzi politykę moderowania treści i potencjalnie przeniesie firmę na model zysku oparty na subskrypcji. Twitter nie odpowiedział od razu na prośbę Guardiana o komentarz.

Obecna walka między Muskiem a Twitterem rozpoczęła się, gdy w maju biznesmen próbował odejść od umowy kupna firmy, po tym, jak rzekomo zmniejszył liczbę kont botów i spamu na swojej platformie. Świergot oskarżyć go „Wywołaj” pretekst do odwrotu.

Ostra konfrontacja miała trafić do sądu przed Muskiem Zrób dramatyczny zwrot na początku października, mówiąc, że podpisze umowę na pierwotnych warunkach. Miliarder zapewnia teraz fundusze na sfinalizowanie zakupu przed terminem w najbliższy piątek, kiedy to sędzia powiedział, że transakcja powinna zostać sfinalizowana.

Reuters przyczynił się do powstania raportu

READ  Rosyjskie fundusze ETF przyciągają memowe szaleństwo handlowe

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top