Eksperymentalna funkcja ułatwień dostępu w Androidzie wykorzystuje mimikę twarzy do sterowania telefonem

Google opracowuje nową funkcję ułatwień dostępu dla Androida, która pozwala sterować telefonem za pomocą mimiki twarzy, takiej jak uśmiech lub uniesione brwi, Programiści XDA Raporty. Przełącznik aparatu pojawił się wraz z pakietem ułatwień dostępu dla systemu Android w wersji 12, który został wydany wraz z nim Czwarta wersja beta Androida 12. Nowa wersja aplikacji nie jest jeszcze dostępna w Google Play, XDA raporty, ale istnieje plik APK do ładowania bocznego, jeśli chcesz go wypróbować.

Dla mnie Programiści XDAWyraz twarzy (który obejmuje również patrzenie w lewo, w prawo lub w górę) może być używany do uzyskiwania dostępu do wielu elementów sterujących, takich jak przesuwanie palcem, powrót do domu, ustawienia wyświetlania lub szybkie powiadomienia. Zrzuty ekranu pokazują, że możesz dostosować czułość oprogramowania podczas rozpoznawania wyrażeń, co, miejmy nadzieję, ograniczy możliwość przypadkowej aktywacji. Istnieje jednak zastrzeżenie, że funkcja może być energochłonna, a telefony powinny być idealnie połączone podczas użytkowania.

Wyraz twarzy to „otwarcie ust”, „uśmiech” i „podniesienie brwi”.
zdjęcie: Programiści XDA

Strona ustawień funkcji ostrzega, że ​​może zużywać znaczną energię.
zdjęcie: Programiści XDA

Nietrudno zobaczyć, jak ta funkcja może być przydatna dla każdego, kto może mieć problemy z niektórymi kontrolkami dotykowymi. W przeciwieństwie do poleceń głosowych, mimika jest wyciszona, co może ułatwić korzystanie z elementów sterujących w miejscach publicznych lub w cichszym otoczeniu.

Android otrzymał w ostatnich wersjach szereg funkcji ułatwień dostępu, które, takie jak kontrola wyrazu twarzy, mają na celu ułatwienie korzystania z telefonów osobom niepełnosprawnym. Android 11 w zeszłym rokuNa przykład wprowadzono ulepszenia funkcji sterowania głosowego systemu operacyjnego. Wcześniej w tym roku Google opublikował plik Kilka innych aktualizacji ułatwień dostępu Zawiera dostosowywalne bloki akcji, które umożliwiają użytkownikom przypisywanie niestandardowych akcji do dużych przycisków ekranowych.

Pojawienie się nowej funkcji wraz z najnowszą wersją beta Androida 12 sugeruje, że zostanie ona oficjalnie uruchomiona w ramach aktualizacji systemu operacyjnego jeszcze w tym roku. Jednak Programiści XDA Zauważa, że ​​najnowsza wersja pakietu ułatwień dostępu wydaje się być wstecznie kompatybilna z Androidem 11, co oznacza, że ​​może nie dotyczyć wyłącznie Androida 12.

READ  Plotka: Oczekuje się, że kolorowe gry Game Boy i Game Boy będą nadal dostępne online

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top