Eksperci twierdzą, że kradzież szyfrowania Poly Network ilustruje ryzykowny charakter branży

Hakerzy ukradli w tym tygodniu setki milionów cyfrowych zasobów z mrocznej platformy kryptowalut Poly Network, co według ekspertów kryptowalut pokazuje ryzykowny i eksperymentalny charakter branży, która wciąż powstaje i jest w dużej mierze nieuregulowana.

W jednej z największych kryptowalut Kiedykolwiek kradzieże, we wtorek z Poly Network, zdecentralizowanej platformy finansowej – lub „DeFi” – skradziono aktywa cyfrowe o wartości 600 milionów dolarów, po tym, jak hakerzy wykorzystali lukę, która pozwalała im przenosić zasoby. Wyjdź stąd.

„To wydarzenie hakerskie jest ważną lekcją dla rynku kryptowalut” – powiedział Justin Hartzman, współzałożyciel i dyrektor generalny CoinSmart, giełdy kryptowalut z siedzibą w Toronto.Pokazuje, że wciąż istnieje wiele luk w nowych i nieuregulowanych częściach krypto. sektor, z którego użytkownicy muszą skorzystać. martw się o to.

Historia toczy się dalej pod reklamą

W przeciwieństwie do CoinSmart i innych znanych firm kryptograficznych, takich jak Coinbase z siedzibą w San Francisco i Binance, Założona przez chińskich przedsiębiorców Poly Network nie jest giełdą kryptowalut – nie ułatwia zakupów i Sprzedaż kryptowaluty. Alternatywnie, zdecentralizowane platformy finansowe pozwalają użytkownikom przenosić walutę cyfrową ze swoich portfeli kryptograficznych między łańcuchami bloków. (Blockchain to zasadniczo cyfrowa księga transakcji, na której zbudowane są kryptowaluty. Na przykład Ethereum jest zdecentralizowanym blockchainem.)

Ponieważ platforma taka jak Poly Network umożliwia użytkownikom wysyłanie swoich tokenów tylko w różnych sieciach i nie przechowuje ani nie przechowuje tych tokenów, wszelkie straty wynikające z włamania zostaną pochłonięte przez indywidualnego użytkownika platformy.

Technologia DeFi zyskała dużą popularność i zainteresowanie inwestorów w ciągu ostatnich kilku lat, w dużej mierze dlatego, że umożliwia pożyczanie kryptowalut poza granicami tradycyjnych banków. Na przykład osoba niosąca Można przechowywać tylko 1 milion dolarów bitcoinów w zamian jak Coinbase lub użyj platformy DeFi, aby pożyczać bitcoiny innym użytkownikom kryptowalut i zarabiać 10 procent lub więcej.

READ  Wycofanie grzyba BC-wide-BC: Możliwe zanieczyszczenie Listeria

Jeśli masz konto bankowe w Kanadzie i robisz to 1 procent na 100 000 $, możesz zarobić 10 razy więcej, umieszczając swoje krypto na platformie DeFi. Wraz z zarobionymi odsetkami widzisz wzrost wartości swojej kryptowaluty” – wyjaśnił Hartzman.

Eksperci twierdzą, że niepewność regulacyjna może sprawić, że handel tokenami będzie ryzykowny

Calgary fintech startup Tetra Trust został pierwszym licencjonowanym depozytariuszem kryptowalut w Kanadzie

Zwolennicy DeFi twierdzą również, że technologia może sprawić, że pożyczki i pożyczki będą tańsze i wydajniejsze, ponieważ eliminuje pośredników i pobierane przez nich opłaty.

Ale potencjalne nagrody za wypróbowanie nowych produktów w ekosystemie kryptograficznym nadchodzą Eksperci ostrzegają przed wielkim ryzykiem.

„W świecie DeFi odbywa się obecnie wiele projektów, w których czasami jest jasne, że istnieją platformy, które nie traktują bezpieczeństwa poważnie, ponieważ poruszają się tak szybko”, powiedział Boris Wirtz, założyciel i partner projektu z Vancouver. . Spółka kapitałowa Wydanie pierwsze. Firma venture capital była pierwszym inwestorem w Coinbase, podwajając wartość jednego ze swoich funduszy po masowym debiucie Coinbase na giełdzie w kwietniu.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Pan Wertz od lat jest entuzjastą kryptowalut, ale nawet on wyraził ostrożność w kontaktach z niektórymi platformami DeFi. „Myślę, że DeFi to świetna innowacja finansowa w świecie kryptowalut i myślę, że ma potencjał” – powiedział Wertz dla The Globe – „To dopiero początek i nie mamy jeszcze zbyt wielu informacji na temat zagrożeń”.

Brian Moussoff, dyrektor generalny, Ether Capital , firma kryptograficzna z Toronto, która jest właścicielem i inwestuje w Ether, powiedziała, że ​​jednym z powodów, dla których sieć Poly była celem hakera, jest to, że jest Bardzo nowa platforma – niewielu programistów i programistów miało okazję analizować to i naprawić luki.

READ  Starbucks ponownie wprowadza kubki wielokrotnego użytku. Tim Hortons, McDonald's wciąż odrzuca je z powodu epidemii

“Nie było wystarczająco dużo ludzi, aby przetestować kod. Dzięki Ethereum istnieje już od dłuższego czasu i jest wielu programistów, którzy naprawiają błędy. Dzięki najnowszym sieciom DeFi naprawdę wkraczasz na Dziki Zachód ” powiedział pan Moussoff.

Jednak w dziwnym obrocie wydarzeń hakerzy odpowiedzialni za penetrację sieci Poly zaczęli zwracać część skradzionych przez siebie środków cyfrowych i podobno zwrócili platformie 260 milionów dolarów w kryptowalucie, jak wynika z bloga Chainalysis. często używany przez japońskie rządy korporacyjne i korporacje. Specjalizuje się w kryminalistyce blockchain w celu śledzenia naruszeń kryptowalut.

Konto na Twitterze Chainalysis Szerzyć się Zrzuty ekranu przejrzystej rozmowy online między Poly Network a A Haker, w którym haker twierdził, że dokonał kradzieży, aby „ujawnić lukę”, zanim jakikolwiek inny haker z tzw.

Globalni regulatorzy papierów wartościowych coraz częściej zwracają uwagę na nieuregulowane platformy kryptograficzne, ponieważ coraz więcej inwestorów wpłaca swoje pieniądze na kryptowaluty. Komisja Papierów Wartościowych w Ontario zabroniła niedawno Binance działać w Ontario, ponieważ nie zarejestrowała się w OSC, aby rozpocząć proces uregulowania.

Historia toczy się dalej pod reklamą

W odpowiedzi na The Globe Zapytanie o to, czy OSC ma wytyczne dotyczące regulowania platform DeFi w Kanadzie, rzecznik Crystal Jongeward powiedział, że hack Poly Network podkreśla „znaczące ryzyko ochrony inwestorów, jakie stwarzają niezarejestrowane platformy handlu kryptowalutami”.

Ale Poly Network nie jest platformą handlu kryptowalutami, aw Kanadzie obecne przepisy wydają się być skierowane tylko do giełd kryptowalut i innych systemów obrotu, a nie do platform DeFi.

“Oczywiście pytanie, które wszyscy zadają, brzmi: W jaki sposób regulujemy tego rodzaju platformy? Regulacje zdecydowanie nadchodzą, ale trzeba pamiętać, że technologia porusza się z prędkością mili na minutę i organom regulacyjnym trudno jest nadążyć” – powiedział. Andrew Kegewell, założyciel i dyrektor generalny firmy opartej na kryptowalutach.Vancouver Tokeny.com.

READ  2023 Nissan Z osiąga 400 KM, styl retro, opcjonalne niebieskie lub czerwone wnętrza

Poly Network nie odpowiedziało natychmiast na prośbę The Globe o komentarz. Firma zdradza trochę o sobie na swojej stronie internetowej – nawet tam, gdzie się znajduje. Niektóre doniesienia medialne wskazywały, że centrala firmy znajduje się w Chinach.

Twój czas jest cenny. Otrzymuj nasz biuletyn nagłówków biznesowych z łatwością dostarczany do Twojej skrzynki odbiorczej rano lub wieczorem. Zarejestruj się dziś.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top