Eksperci ostrzegają, że większość laboratoriów w Kanadzie całkowicie nie jest w stanie wykryć wariantu Delta COVID-19

Obecne wysiłki Kanady na rzecz identyfikacji COVID-19 Według wielu ekspertów warianty, zwłaszcza te z Delta B.1.617, mogą nie wystarczyć do śledzenia jego rozprzestrzeniania się w całym kraju.

Według dr Laurence Pelletier, naukowca z Instytutu Badawczego Lunenfeld-Tanenbaum w szpitalu Mount Sinai, jednostki zdrowia publicznego w hrabstwach w większości nie są wyposażone w sprzęt testujący, który może w pełni zsekwencjonować lub zidentyfikować niektóre warianty COVID-19.

Jednym z takich niepokojących wariantów jest delta B.1.617, odkryta po raz pierwszy w Indiach. W rozmowie z Global News Friday, współautor Pelletier i Mount Sinai, dr Jeff Rana, powiedział, że liczba mutacji w wariancie delta bardzo utrudnia testom ich prawidłową identyfikację.

Czytaj więcej:

Wielka Brytania zmienia strategię szczepień, aby zwalczać wariant delta COVID-19. Czy Kanada powinna pójść w ich ślady?

Historia toczy się dalej pod reklamą

Według nich większość laboratoriów zdrowia publicznego stosuje „bardziej konwencjonalne” testy PCR, które są ograniczone ze względu na ich zdolność do badania przesiewowego tylko pod kątem jednej lub dwóch określonych mutacji. Chociaż testy te działają dobrze w przypadku wariantów budzących obawy, takich jak alfa B.1.1.7, nie jest możliwe rozróżnienie tych z trzema lub więcej mutacjami, takimi jak wariant delta.

powiedział Pelletier, który współpracował z dr. Tonym Mazzolim, Raną i Mount Sinai, aby zbadać ponad 11 000 pozytywnych przypadków z obszaru Greater Toronto.

Pelletier powiedział, że w codziennych raportach Public Health Ontario zaobserwowano spadek częstotliwości zmiennej alfa, co sugeruje jako wskaźnik innych niepokojących zmiennych, takich jak delta, rozszerzających się. Chociaż ze względu na trudności w identyfikacji wariantów z największą liczbą mutacji, jednostki zdrowia publicznego, takie jak w Ontario i wielu innych prowincjach, mają trudności z dokładnym określeniem, które z nich są rozprzestrzenione.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Możliwości czwartej fali


Możliwości czwartej fali
READ  Kongresmenka mówi, że zdjęcia amerykańskich agentów straży granicznej konfrontujących się z haitańskimi imigrantami w Teksasie są „oburzające”.

Korzystając z nowej metody testowania, która wykorzystuje robota i platformę sekwencjonowania o nazwie SPAR-seq, Pelletier i Wrana ujawnili, że Delta wykryła około 20 procent nowych pozytywnych przypadków opartych wyłącznie na ich danych, przy czym liczba ta prawdopodobnie jest znacznie wyższa.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Pelletier i Wrana, którzy byli częścią laboratorium, które zidentyfikowało pierwszy wariant Delta w Ontario, powiedzieli, że ich metodę sekwencjonowania można wykonać szybciej i za ułamek kosztów niż inne laboratoria.

Na konferencji prasowej w piątek, Global News zapytało kanadyjski dyrektor ds. zdrowia publicznego dr Theresę Tam, czy przeprowadzono wystarczającą ilość sekwencjonowania, aby zidentyfikować wariant delta. W odpowiedzi Tam powiedział, że Kanada jako kraj robi „więcej sekwencjonowania niż wiele”, ponieważ liczba przypadków nadal spada.

„W rzeczywistości hrabstwa dążą do sekwencjonowania ogromnej większości pozytywnych przypadków” – powiedziała.

Czytaj więcej:

Alfa, Beta, Gamma i Delta: WHO oficjalnie identyfikuje warianty COVID-19 będące przedmiotem obaw

Tam zauważył również coraz więcej dowodów na to, że delta jest bardziej przenośna niż wariant alfa i zacytował niedawne badania z Wielkiej Brytanii sugerujące, że dwie dawki szczepionki skuteczniej chronią przed nią.

„Wraz ze wzrostem dostaw… bardzo ważne jest, aby otrzymać drugą dawkę, gdy zmienne, takie jak wariant delta, są w naszej społeczności” – powiedziała.

Zapytany przez Global News w sobotę o dokładny zakres trudności, z jakimi borykają się jednostki zdrowia publicznego w identyfikowaniu delty, Health Canada przytoczyło uwagi Tama z piątku.

Historia toczy się dalej pod reklamą


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Czy hrabstwa powinny opóźniać ponowne otwarcie, gdy pojawi się nowy wariant COVID?


Czy hrabstwa powinny opóźniać ponowne otwarcie, gdy pojawi się nowy wariant COVID?
READ  Ukraina wzywa do globalnego zakazu korzystania z rosyjskiego kanału RT z powodu apelu nadawcy o utopienie dzieci

Spośród czterech niepokojących zmiennych wymienionych na stronie epidemiologicznej COVID-19 Health Canada, jedyną, która nie ma równych liczb, które są liczone lub śledzone, jest Delta B.1.617. Health Canada nie odpowiedziało na pytania Global News dotyczące tego, dlaczego zmienna nie została jeszcze obliczona Według strony, „wciąż w trakcie oceny” po tym, jak został zidentyfikowany we wszystkich 10 województwach i jednym regionie.

Według dr Geralda A. Evans, kierownik Katedry Chorób Zakaźnych na Queen’s University, brak wariantu delta mutacji N501Y oraz włączenie mutacji E484Q i L452R utrudniły laboratoriom badania przesiewowe.

„I dlatego [yes]Trochę trudno to określić, nie ma co do tego wątpliwości” – powiedział Evans. „Nie możemy polegać na bardzo szybkim teście reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR), który zbadaliśmy w alfa, beta i gamma, ponieważ mają mutację N501Y”.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Czytaj więcej:

Pełny plan ponownego otwarcia Wielkiej Brytanii może być zagrożony przez rozpowszechnienie wariantu B.1.617.2.

Chociaż Evans zgodził się, że istnieją przeszkody w określeniu, jak daleko wirus faktycznie rozprzestrzenia się w całym kraju, zauważył, że niepewność spowodowana brakiem danych może być pozytywna.

„To jest problem, w którym teraz jesteśmy – jesteś albo kimś w połowie pełnym w szklance, albo w szklance do połowy pustej” – powiedział, zauważając, że malejąca liczba nowych przypadków w Kanadzie może oznaczać, że prawdziwe rozprzestrzenianie się wirusa będzie rzeczywiście miało miejsce. bardzo mały.

Według niego, gdyby ten wariant był liczony jako duża liczba nowych przypadków, gdy trzecia fala w Kanadzie była w pełnym rozkwicie, byłby zmartwiony. Chociaż dzisiaj, z zaledwie ułamkiem przypadków w porównaniu do naszego szczytu, Evans powiedział, że kraj znajduje się teraz w znacznie innej fazie pandemii z powodu masowego uwalniania szczepionek i surowych środków dotyczących zdrowia publicznego.

READ  Omicron booster: Wielka Brytania staje się pierwszym krajem, który zatwierdził szczepionkę ukierunkowaną na dwa różne typy Covid-19

„I powiem wam, że uważam się za pesymistę, ale w rzeczywistości nie jestem pesymistą, ponieważ myślę, że jesteśmy w zupełnie innej fazie epidemii” – powiedział.


© 2021 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top