Ekrany MacBooka M1 pękają podczas normalnego użytkowania

Zwykle, gdy ekran laptopa pęka lub ulega uszkodzeniu, często jest to wynikiem upadków lub niewłaściwego obchodzenia się z nim. Rzadko pęka samoczynnie, ale w przypadku MacBooków M1 tak nie jest. Jest to zgodne z wieloma raportami użytkowników od właścicieli M1 MacBook, którzy twierdzą, że ich ekrany najwyraźniej pękają znikąd.

Według czytelnika 9to5Mac, Iana Proberta, „Mam Macbooka Pro M1. Kupiłem go w marcu 2021 r. Wczoraj rano otworzyłem go, aby znaleźć pęknięcia na ekranie. Zadzwoniłem do Apple i musiałem zapłacić 570 funtów z góry, aby go naprawić. Powiedziałem im, że nic nie zrobiłem do uszkodzenia ekranu, ale ich odpowiedzią było to, że ich technicy zadecydują, czy mogę go uszkodzić i w takim przypadku stracę pieniądze”.

Kolejne raporty z Społeczności wsparcia Apple i reddit Okazało się, że wielu użytkowników doświadcza tego samego. Według komentarzy niektórzy sugerują, że brud lub zanieczyszczenia mogą przykleić się do dolnej części, co może spowodować pękanie ekranu po zamknięciu.

Jest to podobne do powodu, dla którego Apple podał użytkownikom, gdy odradzali użytkownikom, aby tego nie robili Używaj osłony kamery internetowej z MacBookiem Może to spowodować uszkodzenie ekranu, gdy jest zamknięty. Inny użytkownik zasugerował, że rama laptopa może być zbyt słaba, aby chronić ekran przed siłą momentu obrotowego, gdy jest zamknięty. W obu przypadkach niektórzy użytkownicy mogli wymieniać swoje laptopy za darmo, podczas gdy inni byli obciążani.

Nie jesteśmy pewni, jak powszechny jest ten problem, ale jeśli posiadasz MacBooka M1, może to być coś, na co warto zwrócić uwagę.

nie udało się Jabłko >Komputery. Przeczytaj więcej o laptopyi Macbook Air i MacBook Pro. Źródło: 9to5mac

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top