Ekologiczne rolnictwo z towarzystwem ogrodniczym Mount Hamilton: ogrodnictwo z małymi przestrzeniami

Ogrodnictwo kontenerowe może być odpowiednie do uprawy warzyw, takich jak pomidory koktajlowe.

Wielu z nas ma trudności ze stworzeniem ogrodu na balkonie lub małym patio, przy ograniczonej przestrzeni. Ale spójrzmy też na okazję do ogrodu w nowy sposób z roślinami, które kochamy, z bliska i osobiście.

Przed zasadzeniem pierwszej doniczki należy wziąć pod uwagę kwestie. Najpierw sprawdź w zarządzie budynku, co jest dozwolone, ponieważ niektóre mieszkania i mieszkania mają zasady dotyczące tego, co można umieścić na balkonie.

Weź pod uwagę ilość ekspozycji na słońce lub cień. Wiatr jest również czynnikiem na większych wysokościach. Następnie wybierz rodzaj doniczek lub pojemników, które najlepiej pasują do roślin, które chcesz uprawiać. Niezależnie od pojemnika, zawsze używaj dobrej mieszanki bezglebowej i dodawaj nawóz o powolnym uwalnianiu podczas sadzenia. Bądź przygotowany na częste podlewanie, ponieważ pojemniki szybko wysychają.

Teraz nadchodzi zabawna część: co sadzimy? Masz wiele możliwości.

• Wybieraj spośród warzyw, ziół, roślin jednorocznych, cebul i korzeni, takich jak kanna i dalie, które nadają się do uprawy w pojemnikach

• Dodanie kraty lub dwóch rozszerza przestrzeń w górę i wybiera rośliny

• Warto spróbować bylin, takich jak hosty, stożkowe kwiaty, małe róże i zioła

• Twoje rośliny doniczkowe prawdopodobnie uwielbiają spędzać wakacje na świeżym powietrzu, więc zrób dla nich miejsce

• Dodaj kilka pachnących roślin, ponieważ przydadzą się one, gdy usiądziesz i napijesz się czegoś, relaksując się w swojej kwiatowej oazie.

Cieszyć się!

Growing Green to regularna funkcja tworzona przez Towarzystwo Ogrodnicze Mount Hamilton (PołączonyA Artykuły lub Facebook). Helen Macpherson, autorka tego artykułu, jest byłym prezesem i dożywotnim członkiem MHHS.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top