Egipt odsłania dużą grupę starożytnych posągów z brązu i trumien w Sakkarze

(CNN) – Egipskie Ministerstwo Turystyki i Starożytności ogłosiło w oświadczeniu, że duża grupa starożytnych posągów z brązu i dobrze zachowanych trumien, które odkryto w Sakkarze w Egipcie, została ujawniona opinii publicznej w poniedziałek.

Archeolodzy odkryli ślady egipskich dynastii pochowanych w przeszłości na nekropoli w Sakkarze, ale najnowsze odkrycie stanowi pierwsze i największe odkrycie brązowych posągów na tym obszarze z okresu późnego, czyli z V wieku p.n.e.

150 odkrytych figurek wzorowanych na bóstwach faraonów – w tym opiekuna grobów Anubisa; Bóg, który stworzył dzisiaj, odwraca cię. I bóg słońca i powietrza, Amon.

Zostały odkryte przez egipską misję archeologiczną, która działa od 2018 roku na obszarze, który znajduje się 18 mil na południe od Kairu.

Starożytne posągi z brązu odkryte w Sakkarze w Egipcie zostały ujawnione opinii publicznej w poniedziałek.

Egipskie Ministerstwo Starożytności

W oświadczeniu stwierdzono, że archeolodzy znaleźli również naczynia z brązu, które, jak się uważa, były używane podczas rytualnej modlitwy Izydy, bogini płodności.

Ekspedycja odkryła kolejne 250 kolorowych drewnianych trumien z dobrze zachowanymi mumiami, drewnianymi figurkami, drewnianymi maskami pomalowanymi na złoto oraz dziesiątkami figurek kotów.

Ekspedycja znalazła również skrytkę znalezisk z Nowego Królestwa datowaną na XV wiek p.n.e., w tym lustro z brązu, bransoletki, naszyjniki, kolczyki i obrączki.

Zdjęcia opublikowane przez ministerstwo przedstawiały bardzo szczegółowe posągi z brązu i sarkofagi wystawione dla publiczności w Sakkarze.

Zdjęcie na górze: Kolorowe trumny odkryte w Sakkarze w Egipcie zostały ujawnione opinii publicznej w poniedziałek. (Egipskie Ministerstwo Starożytności)

READ  Trudeau mówi, że specjalny wysłannik do walki z antysemityzmem zawsze będzie miał swoją rolę

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top