Edmonton Rocketry FC świętuje 50 lat odroczenia

Lokalny Klub Model Rocket, który w ten weekend świętuje ponad 50-lecie działalności, twierdzi, że jego członkostwo wzrosło wraz z pandemią, ponieważ rodziny poszukują nowych zajęć.


16 i 17 lipca Edmonton Rocketry Club będzie gospodarzem konkursów i publicznych występów z okazji 50. rocznicy dorocznego Alberta Regional Gathering (AARM) w 2020 roku.


Wydarzenie 2022, nazwane AARM 50+2, przyciągnęło modele rocker z całego hrabstwa, aby rywalizować pod względem wysokości, czasu trwania i innych wydarzeń związanych z umiejętnościami.


„Próbowaliśmy uczcić jego 50. rocznicę, ale oczywiście został wyeliminowany” – wyjaśnił w sobotę prezes klubu Sean Easton.


„To było naprawdę fajne móc wysiąść i polecieć”.


Podobnie jak większość innych działań, klub został zmuszony do przejścia do Internetu, gdy infekcje COVID-19 rosły i spadały w Albercie.


„Baliśmy się, że stracimy wiele z naszego rozpędu, a nasi członkowie podczas COVID-u wiele rodzin uznało, że rozpoczęcie przygody ze swoimi dziećmi to spacer” – powiedział Eyestone w rozmowie z CTV News Edmonton.


Ponadto powiedział, że ostatnie postępy w międzynarodowych programach kosmicznych mają pozytywny wpływ.


„Oczywiście w wyścigach kosmicznych lat 60. i 70. zainteresowanie rakietami było tak duże, że gatunek ten zanikał przez wiele lat w latach 90. i 2000., kiedy niewiele się wydarzyło. Od czasu zainteresowania SpaceX i oczywiście Blue Origin i kilka innych Ostatnio zaczyna pojawiać się na pierwszych stronach gazet, przemawia do ludzi”.


sobotnie i niedzielne zawody Odbywa się na polu obok Królewskiego Legionu Kanadyjskiego w Kalmar w południowym Edmonton.


Eyestone powiedział, że konkurenci są w różnym wieku od nastolatków i starszych osób.

READ  Projekt portu kosmicznego w Nowej Szkocji ma na celu wystrzelenie rakiet czystych technologii

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top