Dyrektor generalny SNC-Lavalin odwołał przemówienie w Montrealu po tym, jak szef Air Canada wzniecił pożar

MONTREAL — Prezes firmy inżynieryjnej SNC-Lavalin nagle odwołał przemówienie do społeczności biznesowej w Montrealu, ponieważ jego znajomość języka francuskiego wymaga trochę pracy.

Ian Edwards nie mówi dobrze po francusku, mimo że mieszka w Quebecu od 2014 roku.

Odwołując swój występ w kanadyjskim klubie Montreal w poniedziałek, Edwards obiecał powrócić w nowym roku po doskonaleniu umiejętności mówienia głównym językiem Quebecu.

Edwards mówi, że chce poświęcić czas na lepsze przygotowanie swojej prezentacji i upewnienie się, że zawiera więcej francuskiego.

Posunięcie to nastąpiło tydzień po tym, jak dyrektor generalny Air Canada Michael Rousseau wywołał burzę polityczną, mówiąc bardzo słabo po francusku w przemówieniu biznesowym, a następnie mówiąc dziennikarzom, że nie musi uczyć się języka, aby przetrwać w największym mieście Quebecu.

Przeprosił następnego dnia i zgodził się na „dogłębną naukę języka francuskiego” po tym, jak wicepremier Chrystia Freeland poprosiła radę dyrektorów Air Canada o uczynienie francuskiej komunikacji „ważnym standardem” dla wyższej kadry kierowniczej i uwzględnienie ulepszeń we francuskich zdolnościach Rousseau do swoich ocena roczna. .

„Po przybyciu do Quebecu w 2014 roku brałem lekcje francuskiego z mieszanymi wynikami” – napisał Edwards w liście do prezydenta kanadyjskiego klubu.

„Niedawno, podczas spotkania naszej rady dyrektorów, które odbyło się pod koniec października, zobowiązałem się już do podjęcia niezbędnych wysiłków, aby prowadzić szkolenia językowe najlepiej jak potrafię”.

Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 11 listopada 2021 r.

READ  S&P 500 zbliża się do najniższego poziomu od czterech tygodni; Plon pnący: rynki pakowania

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top