Dwóch zabitych po katastrofie helikoptera w powietrzu w Arizonie

Chandler, Arizona. Helikopter i jednosilnikowy samolot zderzyły się w piątek w powietrzu w pobliżu lotniska na przedmieściach Phoenix, rozbijając helikopter na polu i zabijając wszystkich na pokładzie. Samolot wylądował bezpiecznie, a instruktor lotu i uczeń w środku byli nietknięci.

Sierżant policji powiedział, że kolizja miała miejsce w mieście Chandler w pobliżu lokalnego lotniska. Jasona McClemmansa. Powiedział, że nikt na ziemi nie został ranny, ale lotnisko pozostanie zamknięte przez kilka godzin.

Straż Pożarna Chandler otrzymała doniesienia o pożarze buszu w pobliżu lotniska krótko przed godziną 8 rano. Załoga znalazła duży pióropusz dymu i wrak helikoptera, ale według urzędników straży pożarnej była w stanie go ugasić stosunkowo szybko.

Przeszukali helikopter i znaleźli na pokładzie ciała dwóch osób. Biuro lekarza sądowego hrabstwa Maricopa określi ich tożsamość.

Helikopter był obsługiwany przez Quantum Helicopters, a samolot przez Flight Operations Academy. Obie są szkołami lotniczymi, według McClemence, z policji w Chandler.

Czteromiejscowy samolot służy głównie do szkolenia lotniczego, powiedział agencji Associated Press Richard Bengoa, właściciel Akademii Operacji Lotniczych. Jedynymi osobami na pokładzie byli instruktor lotów i uczeń-pilot.

Chociaż urzędnicy nie pozwolili Bengoa zbliżyć się do samolotu, powiedział, że z daleka wydawało się, że jego podwozie zostało uszkodzone. Powiedział, że nie ma informacji o tym, jak doszło do kolizji i nie wolno mu rozmawiać z instruktorem lub uczniem.

Bengua opisał swoją działalność jako „bardziej rodzinną firmę promującą lotnictwo i pomagającą ludziom uzyskać licencje”.

W oświadczeniu FAA odnotowano również dowody na uszkodzenie podwozia Piper PA-28. Śmigłowiec jest wymieniony jako Robinson R22.

W czasie zderzenia działała wieża kontroli lotniska. Ale urzędnicy FAA odmówili ujawnienia liczby pracowników, wskazując, że szczegóły będą częścią kompleksowego śledztwa.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu poprowadzi dochodzenie w sprawie przyczyny kolizji i wypadku.

Policja poszukuje świadków lub osób, które mogły sfilmować tę mękę.

READ  Protesty przeciwko Bolsonaro w Brazylii, gdy liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 przekracza 500 000

Port lotniczy Chandler nie oferuje komercyjnych usług lotniczych. Większość wyjazdów jest przeznaczona na wyjazdy czarterowe, prywatne wyjazdy i szkolenia. Chandler Airport jest jednym z 50 najbardziej ruchliwych lotnisk lotnictwa ogólnego w kraju, z ponad 200 000 lotów rocznie, według Biura Turystyki Chandler.

Dodge City Community College w Kansas prowadzi program instruktorski lotu DC3 z lotniska Chandler. „Urzędnicy pracują nad powiadomieniem odpowiednich rodzin zaangażowanych osób” – podała szkoła w oświadczeniu na swojej stronie na Facebooku. Władze nie wspomniały o żadnym związku z konkretnym programem szkoleniowym.

——–

Davenport zgłosił się z Phoenix.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top