Dwóch strażaków z Arizony zginęło w katastrofie lotniczej, gdy szaleją pożary w zachodnich Stanach Zjednoczonych

Strażacy pracujący w mroźnej pogodzie mieli trudności z powstrzymaniem pożarów w północnej Kalifornii, które nadal narastały w niedzielę i wymusiły tymczasowe zamknięcie głównej autostrady, jednego z kilku dużych pożarów płonących w zachodniej części Stanów Zjednoczonych podczas kolejnej fali upałów, która pobiła rekordy i napięte sieci energetyczne .

W Arizonie dwóch strażaków zginęło w sobotę po tym, jak samolot, którym podróżowali, rozbił się podczas badania małego pożaru buszu w wiejskim hrabstwie Mojave. Beech C-90 pomagał w rozpoznaniu wystrzelonego pioruna Cedar Basin Fire, w pobliżu małej społeczności Wikieup, kiedy spadł w południe.

Na pokładzie było tylko dwóch strażaków. Urzędnicy zidentyfikowali jednego z nich jako Jeffa Peczorę, emerytowanego komendanta straży pożarnej w Tucson, który pracował w amerykańskiej służbie leśnej. Imię drugiej osoby jest ukrywane, dopóki krewni nie zostaną powiadomieni. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku.

W Kalifornii urzędnicy poprosili wszystkich mieszkańców o szybkie zmniejszenie zużycia energii po wielkim pożarze w południowym Oregonie, który zniszczył międzystanowe linie energetyczne, uniemożliwiając dopływ do 5500 megawatów energii elektrycznej na południe do stanu.

Kalifornijski niezależny operator systemu, który zarządza stanową siecią energetyczną, powiedział w sobotę, że pożar Bootleg wyłączył trzy linie przesyłowe, obciążając dostawę energii elektrycznej wraz ze wzrostem temperatury w okolicy.

„Bootleg Fire ma dziś ogromny potencjał wzrostu”, napisała w niedzielę na Twitterze National Weather Service w Medford w stanie Oregon.

Pożary wybuchły wzdłuż słupa energetycznego, gdy w sobotę cukrowy ogień przeszywał centrum Doyle w Kalifornii. (Noah Berger/The Associated Press)

Napędzany silnymi wiatrami pożar eksplodował na powierzchni 580 kilometrów kwadratowych, gdy pędził przez gęsty las w Parku Narodowym Fremont-Winema w Oregonie, w pobliżu miasta Klamath w hrabstwie Sprague.

Sporadyczne wiatry są problemem

Na południowym wschodzie największy pożar w roku wybuchł w Kalifornii, szalejącej w pobliżu granicy z Nevadą. Pożar katastrofy złożonej pszczół — połączenie dwóch pożarów spowodowanych przez piorun palący się 72 kilometry na północ od jeziora Tahoe — nie wykazał żadnych oznak spowolnienia pośpiechu na północny wschód od lasu Sierra Nevada po podwojeniu wielkości między piątkiem a sobotą.

Późną sobotę płomienie skoczyły na autostradę US Highway 395, która została zamknięta w pobliżu małego miasteczka Doyle w hrabstwie Lassen w Kalifornii. Pasy zostały ponownie otwarte w niedzielę, a urzędnicy wezwali kierowców do zachowania ostrożności i kontynuowania jazdy wzdłuż głównej drogi północ-południe, gdzie nadal płoną pożary.

„Nie zatrzymuj się i nie rób zdjęć” – powiedział Jake Cagle, szef działu zarządzania incydentami w Kalifornii. „Zakłóci to nasze operacje, jeśli zatrzymasz się i przyjrzysz, co się dzieje”.

Płomienie z pożaru płonącego wzdłuż Oregonu 138 w pobliżu Steamboat, Ore. , środa. (Departament Transportu Oregon/The Associated Press)

Cagle powiedział, że kadłuby spłonęły w Doyle, ale nie znał dokładnej liczby. Bob Bree, który prowadzi Buck Inn w mieście liczącym około 600 osób, powiedział, że widział co najmniej sześć domów zniszczonych po sobotniej erupcji. Pożary szalały w niedzielę w Doyle i okolicach, ale obawiał się, że niektóre odległe farmy nadal są zagrożone.

„Wydaje się, że najgorsze w mieście minęło, ale pożary wciąż płoną na zboczu góry. Nie jestem pewien, co się stanie, jeśli wiatry zmienią kierunek” – powiedział Baryari. Cagle zauważył, że wzburzone wiatry były problemem dla strażaków, a przewidywana prędkość wiatru wynosiła 32 km/h.

Pożar, który był opanowany tylko w 9 procentach, wzrósł do 339 kilometrów kwadratowych. W niedzielę temperatury w okolicy mogą ponownie osiągnąć 37 stopni Celsjusza.

W Dolinie Śmierci temperatury sięgają 53 stopni Celsjusza

Był to jeden z kilku pożarów zagrażających domom w zachodnich stanach, w których spodziewano się trzycyfrowego upału w ciągu weekendu, gdy wysokie ciśnienie ogarnia okolicę.

Death Valley na pustyni Mojave w południowo-wschodniej Kalifornii osiągnęła w sobotę 53 stopnie Celsjusza, zgodnie z odczytem National Weather Service w Furnace Creek. Szokująco wysoka temperatura była w rzeczywistości niższa niż dzień wcześniej, gdy na miejscu osiągnięto 54 stopnie Celsjusza.

Dolina Śmierci odnotowała również 54°C w sierpniu zeszłego roku. Jeśli ten odczyt i piątkowy odczyt potwierdzą eksperci jako dokładne, byłyby to najwyższe wysokości odnotowane tam od lipca 1913 roku, kiedy pustynia Furness Creek osiągnęła 57 stopni Celsjusza, najwyższą temperaturę kiedykolwiek zmierzoną na Ziemi.

Fan chłodzi konia ratowniczego w Coachella Valley Horse Rescue w Indio w Kalifornii w niedzielę. Wybuchła studnia dostarczająca bieżącą wodę na ratunek, a akcja ratunkowa opiera się na darowiznach wody od społeczności i lokalnej straży pożarnej, aby utrzymać przy życiu 18 koni podczas fali upałów w Kalifornii. (Mario Tama/Getty Images)

National Weather Service ostrzega, że ​​niebezpieczne warunki mogą powodować choroby związane z upałem.

Palm Springs w południowej Kalifornii również odnotowało w sobotę rekordowy poziom 49 stopni Celsjusza, podczas gdy Las Vegas osiągnęło rekordowy poziom 47 stopni Celsjusza.

NV Energy, największy dostawca energii w Nevadzie, również zachęca klientów do oszczędzania energii elektrycznej w sobotnie i niedzielne wieczory z powodu fali upałów i pożarów, które dotykają linie przesyłowe w całym regionie.

W Idaho gubernator Brad Little zmobilizował stanową Gwardię Narodową do pomocy w zwalczaniu pożarów, które wybuchły po burzach, które przetoczyły się przez obszar dotknięty suszą.

READ  Przeciwnicy izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu ogłaszają porozumienie koalicyjne

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top