Dwóch dyrektorów górnictwa Kolumbii Brytyjskiej nałożyło grzywnę w wysokości 1,8 mln USD za nieujawnione transakcje z wykorzystaniem informacji poufnych

Richard Ryan Penn i Roman Reuven Rubin zgodzili się zapłacić grzywnę na rzecz Komisji Papierów Wartościowych Kolumbii Brytyjskiej

Komisja Papierów Wartościowych Kolumbii Brytyjskiej nałożyła grzywny na dyrektorów firmy zajmującej się poszukiwaniem górnictwa o niemal bezwartościowej wartości za nieujawnienie władzom sprzedaży udziałów wewnętrznych.

Richard Ryan Penn i Roman Reuvin Rubin z Black Tusk Resources Inc. zawiedli. , w raportowaniu transakcji giełdowych o wartości odpowiednio około 1,16 mln USD i 647 000 USD w systemie Electronic Insider Access Disclosure System (SEDI) między styczniem 2018 r. a grudniem 2020 r.

Komisja Papierów Wartościowych Kolumbii Brytyjskiej (BCSC) zawarła ugodę, na mocy której Ben, obecny dyrektor generalny firmy, musi zapłacić grzywnę w wysokości 75 000 dolarów i ukończyć kurs edukacyjny na temat pełnienia funkcji odpowiedzialnego dyrektora spółki publicznej. Podobnie Robin, który odszedł ze stanowiska dyrektora finansowego w Black Tusk w maju 2021 r., zapłaci 65 000 dolarów grzywny i ukończy ten sam kurs.

Obaj zostali również uznani za odpowiedzialnych za Black Tusk, ponieważ błędnie podali ilość posiadanych akcji.

Na przykład, zgodnie z zawiadomieniem o ugodzie z 6 stycznia, w październiku 2019 r. firma błędnie stwierdziła, że ​​Ben był właścicielem 2 924 500 akcji Black Tusk, podczas gdy w rzeczywistości posiadał tylko 1 093 725; W listopadzie 2020 r. firma błędnie stwierdziła, że ​​Ben był właścicielem 5014 500 akcji, podczas gdy w rzeczywistości posiadał tylko 505075.

Zgodnie z zawiadomieniem, Ben i Robin, którzy współpracowali z komisją, złożyli wymagane dokumenty, a BlackTask opublikowało informacje prasowe, aby skorygować ujawnienie ich udziałów.

Nie jest jednak jasne, jaki zysk netto dyrektorzy mogą uzyskać ze sprzedaży swoich akcji.

Black Tusk to niewielka firma zajmująca się poszukiwaniem minerałów, której akcje są notowane na kanadyjskiej giełdzie papierów wartościowych.

Odkąd Ben objął stanowisko dyrektora generalnego w 2017 r., firma nie wygenerowała jeszcze żadnych przychodów, ma ograniczone zasoby i nie ma źródeł gotówki operacyjnej, zgodnie z corocznym audytem z 2021 r. w kwietniu zeszłego roku, który wykazał stratę netto w wysokości 3,28 mln USD.

READ  Fala odwołanych lotów z Omicron kończy się w 2021 r.

W 2021 r. (rok podatkowy) firma wydała 1,8 mln USD na opłaty za usługi konsultingowe, a 322 194 USD na reklamę i promocję, m.in. Najnowsze wieści od firmy są takie, że uzyskała pozwolenie na wiercenie diamentów na północ od Val d’Or w Quebecu.

Niezależnie od posiadanych akcji, które są obecnie wyceniane na trzy centy, Penn i Rubin zarobili w 2020 roku po 120 000 dolarów w gotówce, zgodnie z najnowszymi zeznaniami kierownictwa.

Ben i Robin wcześniej zarządzali Rain City Resources Inc. i Maccabi Ventures Inc. razem. W latach 2009-2013 Ben z Surrey był doradcą inwestycyjnym w Mackie Research Capital Corp. Od września 2010 r. do września 2013 r. Robin z Burnaby pełnił funkcję wiceprezesa ds. zarządzania majątkiem w League Investment Services.

pełny Powiadomienie o ugodzie Można go zobaczyć na stronie internetowej urzędu.

[email protected]

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top