Dwie społeczności w Kolorado ewakuowane z powodu pożarów wywołanych przez wiatr – wiadomości ze świata

Zaktualizuj 15:00

Tysiące mieszkańców w dwóch społecznościach w pobliżu Denver otrzymało rozkaz ewakuacji w czwartek, gdy pożary pod wpływem wiatru przetoczyły się przez części obszaru pod zadymionym pomarańczowym niebem.

Miasto Louisville, które ma około 21 000 mieszkańców, otrzymało rozkaz ewakuacji po tym, jak mieszkańcom Superior, które liczy około 13 000 mieszkańców, nakazano opuścić. Sąsiednie miasta znajdują się około 20 mil (32 kilometry) na północny zachód od Denver.

Pobliski odcinek US Highway 36 również został zamknięty z powodu pożaru.

Jak podaje For the Krajowa Służba Pogodowa.


Oryginał 13:41

Wszystkim 13 000 mieszkańców północnego miasta Kolorado nakazano ewakuację w czwartek z powodu pożaru spowodowanego przez silne wiatry.

Zgodnie z zawiadomieniem przesłanym mieszkańcom, w Prezydencie wydano rozkazy ewakuacji z powodu pożaru, który rozprzestrzenił się na północny zachód od miasta. Miasto położone jest około 32 kilometrów na północny zachód od Denver.

Pobliski odcinek US Highway 36 również został zamknięty z powodu pożaru.

Według National Weather Service był to jeden z kilku pożarów, które wybuchły na tym obszarze w czwartek.

Scena rodem z szokującego filmu została uchwycona na wideo przechodnia przed budynkiem Costco w Superior. Wiatry wieją wśród nagich drzew na parkingu otoczonym szarym niebem, mglistym słońcem i małymi ogniskami rozsianymi po ziemi.

Obszar Front Range w Kolorado, gdzie mieszka większość mieszkańców stanu, doświadczył bardzo łagodnej, suchej jesieni, a zimy jak dotąd były w większości suche.

Takie ekstremalne warunki są często wynikiem kombinacji przypadkowych, krótkoterminowych i niezwykłych naturalnych wzorców pogodowych, wzmocnionych długoterminową zmianą klimatu spowodowaną przez człowieka. Naukowcy od dawna ostrzegali, że wraz z ociepleniem się pogody pogoda stanie się jeszcze bardziej brutalna. Zmiany klimatyczne sprawiły, że w ciągu ostatnich 30 lat Zachód był cieplejszy i bardziej suchy.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top