Dwa zespoły NASA Keralite odkodowały obrazy z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba

Dwa zespoły NASA Keralite odkodowały obrazy z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba

Kozhikode: Dwóch astronomów z Kerali jest częścią zespołu NASA, który będzie monitorował zdjęcia uchwycone przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba, ujawniając mroczne tajemnice wszechświata poprzez serię oszałamiających, nigdy wcześniej nie widzianych obrazów.

Manoj Puravankara z Kozhikode i Jesse Jose z Muffatupuza są członkami Watchers Team Jamesa Webba.

Zespół Manoj bada młode gwiazdy i ich właściwości fizyczne, w tym temperaturę, masę i skład, podczas gdy Jesse Jose jest częścią zespołu badającego obłok centralny galaktyki, który może ujawnić więcej na temat powstawania gwiazd.

Manoj i Jesse zostali wybrani spośród około 2000 wniosków otrzymanych przez NASA, aby wyrazić chęć zbadania informacji od Jamesa Webba.

Manoj Puravankara, astronom z Tata Institute of Fundamental Research, jest synem T Padmanabana Nambiara, który przeszedł na emeryturę z Wydziału Pocztowego i Nalini Nambiar, który przeszedł na emeryturę z Wydziału Telefonicznego. Manoj był związany z Projektem Badań Kosmicznych NASA od 2007 do 2012 roku. Jego żona, Preethi Gharbeh, pochodząca z Delhi, pracuje jako badacz w National Center for Radio Astrophysics w Pune.

Astrofizyk Jesse Jose, profesor nadzwyczajny w Indyjskim Instytucie Edukacji Naukowej i Badań (IISER), Tirupati, jest córką emerytowanego nauczyciela KJ Josepha i Chinamy Josepha z Randatinkara Velankal w Movatupuzha.

Jesse ukończyła fizykę w Christ College w Bangaluru, po ukończeniu studiów w Nirmala College w Muvattupuzha. W 2012 roku Jesse uzyskała tytuł doktora w Instytucie Badawczym Aryapatta w Nainital. Następnie uzyskała również stypendium podoktoranckie w dziedzinie astronomii i astrofizyki w instytucie w Pekinie w Chinach.

Mąż Jessego, Lego George, pochodzący z Varakulam w Muffatupuzha, pracuje jako informatyk w Bengaluru. Ich córka Sirin George jest studentką w Bengaluru.

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba o wartości 10 miliardów dolarów jest największym i najpotężniejszym teleskopem kosmicznym NASA. Rewolucyjny teleskop znany jest również jako Webb lub JWST. Jego cztery różne narzędzia do gromadzenia danych mogą łączyć się w 17 różnych trybach. NASA opublikowała 12 lipca pierwsze wysokiej jakości zdjęcia naukowe z teleskopu.

READ  2022 może być punktem zwrotnym w badaniach UFO”

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *