Dwa gole Larrena podniosły Kanadę do zwycięstwa 2:1 nad Meksykiem w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Edmonton

Kyle Larrain pobił nie tylko rekordowy występ Kanady we wtorek na Commonwealth Stadium 2:1 z Meksykiem, ale także umieścił Kanadyjczyków w czołówce ich grupy na Pucharze Świata CONCACAF.

To jest poprawne. Ponieważ pozostałe osiem drużyn CONCACAF ukończyło każdy z 14 meczów w Oktagonie w Kanadzie (4-0-4), kraju, który nie brał udziału w Pucharze Świata od 1986 roku, znajduje się na szczycie listy. Wskaż nad Amerykanami. Dwa punkty wyżej od Meksykanów i Panamy. Pierwsza trójka kwalifikuje się do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, a drużyna zajmująca czwarte miejsce ma ostatnią szansę na zakwalifikowanie się poprzez międzykontynentalny playoff.

Występ Larrena dał mu w sumie dwa gole (22 bramki) dla reprezentacji narodowej i zremisował z Dwayne De Rosario jako najlepszy strzelec kanadyjskich mężczyzn w historii.

Gracze z Kanady świętują gola przeciwko Meksykowi podczas eliminacji do Mistrzostw Świata w Edmonton we wtorek 16 listopada 2021 r.

Prasa kanadyjska / Jason Franson

Tuż przed końcem pierwszej połowy kanadyjskiego obrońcę Alistaira Johnstona mógł uratować tylko meksykański bramkarz Guillermo Ochoa. Piłka wylądowała bezpośrednio na ścieżce Larrena, który nie popełnił faulu.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Strzał Johnstona zdawał się przyspieszać po wykonaniu złowrogiego skoku na sztucznej murawie, uderzenia zimnej woleja na twardą nawierzchnię. Według Environment Canada temperatura w czasie gry wynosiła -9°C, a temperatura wiatru wynosiła -14°C.

Larren ponownie strzelił gola w siódmej minucie drugiej połowy, strzelając doskonałym dośrodkowaniem Stephena Ostaccio, pozostawiając Ochoę chwiejnym na linii bramkowej.

Meksykanie zamknęli mecz bramką w 89. minucie po główce rezerwowego Henry’ego Martina.

Następnie, po pięciu minutach dogrywki, falami podchodzili do Kanadyjczyków, zmuszając bramkarza Milana Burgana do wykonania dwóch odbiorów na linii bramkowej.

Pierwszy mecz Larryna został przerwany przez świetną pierwszą połowę obu drużyn. Zaraz po rozpoczęciu meczu kanadyjski obrońca zmiażdżył meksykańską gwiazdę Hirvinga „Chucky” Lozano. Gwatemalski sędzia Mario Escobar uznał to za legalny sprzeciw, ale Lozano pozostał na trawie przez kilka minut.

Mecz przekształcił się następnie w wir błędów – łącznie 23 w pierwszej połowie, z czego 13 wywołanych przez Meksykanów.

Gracze Meksyku ścigają Kanadyjczyka Tajona Buchanana (11) podczas eliminacji do Mistrzostw Świata w Edmonton we wtorek, 16 listopada 2021 r.

Escobar również pokazał żółte kartki na ławkach obu drużyn w pierwszych 45.

Ale Meksykanie wstrzymali wszelkie próby na bramkę. Dopiero w ostatnich chwilach drużyny, która zdobyła dwa gole, goście wrócili żywi.

Pod koniec meczu liczba fauli wynosiła 21-16, Meksyk.

Pewnej nocy Larren był w centrum uwagi, Atiba Hutchinson rozpoczął mecz dla Kanady – i zabrał do domu swój 90. tytuł dla swojego kraju. Prześcignął Juliana de Guzmana jako najbardziej ograniczony męski piłkarz w historii kanadyjskiego futbolu.

Kanadyjczyk Alfonso Davies (19) i Meksykanin Julio Cesar Dominguez Juarez (3) przez piłkę podczas eliminacji do Mistrzostw Świata w Edmonton, wtorek, 16 listopada 2021 r.

Tłum został ogłoszony na 44.212 – pomimo faktu, że Football Canada ogłosił w poniedziałek, że sprzedano ponad 50 000 biletów. Ale Edmonton został dotknięty obfitym śniegiem w poniedziałek i przez cały wtorek, w wyniku czego nie pojawił się. 48 806 osób wzięło udział w piątkowym zwycięstwie 1:0 nad Kostaryką, w spokojny 1°C wieczór.

Obsługa bardzo ciężko pracowała przed meczem, przemalowując linie kortu i odgarniając śnieg, który nagromadził się w pobliżu boiska.