Duński Christian Eriksen „stabilny i obudzony” po upadku podczas meczu Euro 2020

Kiedy Christian Eriksen leżał nieprzytomny na boisku, a jego puls słabł, duński lekarz dr Morten Possen szybko zdał sobie sprawę, że nie ma ani chwili do stracenia.

„Oddychał i czułem jego puls”, powiedział w sobotę Poussin. „Ale to się nagle zmieniło”. „I jak wszyscy widzieli, zaczęliśmy robić mu resuscytację krążeniowo-oddechową”.

Kolejne 10 minut było jednymi z najbardziej przerażających podczas meczu o mistrzostwo Europy w piłce nożnej. Kilku medyków gorączkowo pracowało, aby uciskać klatkę piersiową Eriksena, podczas gdy jego koledzy z drużyny dusili łzy i tworzyli krąg wokół pomocnika, aby chronić scenę przed opinią publiczną.

Wreszcie niesamowita cisza wokół stadionu Barkin została zastąpiona masowymi wiwatami.

„Udało nam się odzyskać Christiana” – powiedział Buzyn. Rozmawiał ze mną, zanim został zabrany do szpitala”.

Duński Związek Piłki Nożnej powiedział, że Eriksen nie spał i był w stabilnym stanie w sobotnią noc po tym, jak został przewieziony do szpitala w Kopenhadze.

Jego upadek, który miał miejsce w 43. minucie meczu z Finlandią, zawiesił mecz na 90 minut, zanim obie drużyny podjęły decyzję o grze. Finlandia nadal wygrywała 1:0 po strzeleniu gola przez Joela Bohjanpalo w 60. minucie, a później z rzutu karnego obronił bramkarz Lukas Hradecky.

Ale w końcu wynik wydawał się być refleksją.

– Oczywiście nie możesz grać meczu z takimi uczuciami – powiedział trener Danii Kasper Hjolmand. „To, co próbowaliśmy zrobić, było niesamowite. To niewiarygodne, że gracze byli w stanie wyjść i spróbować zagrać drugą połowę”.

UEFA poinformowała, że ​​obie drużyny odbyły nadzwyczajne spotkanie przed podjęciem decyzji o kontynuowaniu gry. Zawodnicy powrócili na boisko z owacją na stojąco, rozgrzewając się po raz drugi.

READ  Ryan Sutter Zach Barris Przejęcie Wild Minnesota

Hjolmand powiedział, że zespoły miały możliwość zakończenia meczu w sobotę lub wznowienia w niedzielę.

„Gracze nie wyobrażają sobie, że nie będą mogli dziś spać, a potem muszą przyjść jutro, wsiąść do autobusu i rozegrać mecz” – powiedział Hjolmand. „Szczerze, lepiej byłoby się z tym uporać”.

Eriksen zagrał krótkie podanie, kiedy upadł na twarz. Jego koledzy natychmiast wezwali pomoc, a na boisko pobiegli ratownicy medyczni.

Partnerka Eriksena, Sabrina Kvist Jensen, wyszła na boisko i została pocieszona przez kapitana Danii Simona Kjeera i bramkarza Kaspera Schmeichela.

Komunikat na ekranie wewnątrz stadionu Barken w Kopenhadze wyświetla komunikat, że Eriksen jest „stabilny i obudzony” w sobotę. (Friedman Vogel/Getty Images)

Fińscy piłkarze stłoczyli się na ławce i ostatecznie zeszli z boiska, podczas gdy pomocnik Interu Mediolan wciąż był leczony, podobnie jak sędziowie.

Eriksen został ostatecznie przeniesiony do owacji na stojąco, gdy jego koledzy z drużyny przeszli obok noszy.

Lekarz zespołu Interu Mediolan, Piero Volpi, powiedział Associated Press, że włoski klub jest w kontakcie z Duńskim Związkiem Piłki Nożnej.

„Jesteśmy w kontakcie z Duńskim Związkiem Piłki Nożnej, menedżerem zespołu i lekarzem zespołu. Ale wciąż nic nie wiemy” – powiedział Volpe. – Słyszeliśmy, co powiedziała UEFA i wszyscy cieszymy się, że to uregulowane. Ale to wszystko, co wiemy.

Volpe dodał, że Eriksen nigdy nie zachorował na COVID-19, nie miał żadnych schorzeń, o których wiedział, i przeszedł wszystkie badania lekarskie bez problemu od czasu dołączenia do Interu w styczniu 2020 roku z Tottenhamu.

„Ale porozmawiamy o tym, kiedy nadejdzie czas” – dodał Volpe o historii medycznej Eriksena. „Na razie ważne jest to, że wraca do zdrowia”.

Eriksen jest jedną z największych duńskich gwiazd, a incydent wywołał natychmiastowy szok na stadionie Barken, ponieważ około 15 000 kibiców zapadło w ciszę. Niektórzy kibice byli widziani płacz i przytulanie się na trybunach.

Gdy kibice na stadionie czekali na aktualizacje, fińscy fani zaczęli skandować „Christian”, a duńscy fani odpowiedzieli skandowaniem „Eriksen”.

Potem ze strony wszystkich fanów wybuchł wielki ryk, gdy spiker stadionowy powiedział, że Eriksen jest „stabilny i obudzony”.

Incydent przywołał wspomnienia innych piłkarzy, którzy upadli na boisku, w tym Marc-Vivien Foy i Fabrice Mwamba. Foy zmarł podczas gry w Kamerunie podczas Pucharu Konfederacji w 2003 roku we Francji, podczas gdy Mwamba potrzebował CPR w 2012 roku, kiedy upadł w meczu pomiędzy Boltonem i Tottenhamem na White Hart Lane w północnym Londynie.

“Boże proszę”, Mwamba, który w pełni wyzdrowiał, napisał na Twitterze, gdy Eriksen został zabrany do szpitala.

Oglądaj | Kanadyjscy mężczyźni gotowi do eliminacji mistrzostw świata z Haiti:

John Molinaro dołącza do Signy Butler, aby porozmawiać o kanadyjskich kwalifikacjach do CONCACAF World Cup, o tym, jak zmierzą się z Haiti i gdzie powinien grać Alphonso Davies. 6:27

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top