Dr Wojciechowska o problemach psychiatrycznych u dzieci: Za każdym razem, gdy na ścianach pojawia się grzyb, walczymy tak mocno, jak potrafimy

„Teraz mamy objawy depresji lub zaburzeń odżywiania u młodych ludzi, a to dlatego, że są izolowani w domu” – powiedziała dr Katarsina Wojciechowska w porannym wywiadzie dla RMFM. Kierownik oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży Szpitala Wojewódzkiego w Świdciu nad Wisłą dodał, że psychiatra boryka się nie tylko z brakami kadrowymi, ale także finansowymi. „W korytarzach nie ma łazienek. Dwa – mężczyzna i kobieta. Za każdym razem, gdy na ścianach pojawia się grzyb, walczymy z nim najlepiej, jak potrafimy ”- wyjaśnia.

Robert Masurek przypomniał, że rząd chce przeznaczyć dodatkowe 220 mln zł na psychiatrę dziecięcą. Ile wziąłby kierownik psychiatrii dziecięcej w Świeciu? Lubię to jak najbardziej. Myślę, że wydałbym 5 milionów jedną lekką ręką na raz. Na przebudowę kursu, gabinety zabiegowe, sale, infrastrukturę, adaptację do szkoły, która z nami współpracuje – powiedziała dr Vozhikovska. W pokojach nie ma łazienek. Dwa – mężczyzna i kobieta. Za każdym razem, gdy na ścianach pojawia się grzyb, walczymy z nim najlepiej, jak potrafimy – Poza tym, jak mówi, problemy powodują stare kafelki komunikacyjne i instalacje, które od dawna nie były restaurowane.

Dr Vozhikovska powiedziała swojemu najmłodszemu pacjentowi w RMF FM, że ma 5 lat. U młodszych osób zwykle wynosi od 7 do 10. Niestety rodzice nie mają możliwości pozostania ze swoimi dziećmi, ponieważ nie mamy takiego miejsca – Powiedział, że epidemia wstrzymała wizyty. Tylko kontakty telefoniczne. Rodzice rozmawiają ze swoimi dziećmi przez okna i robią, co w naszej mocy.

W całej Polsce jest 456 psychiatrów dziecięcych, dlatego ta dziedzina medycyny w kraju boryka się z problemami licznej kadry. Oddział zatrudnia 3 lekarzy, z których jeden jest położnikiem, a drugi lekarzem – tak jak ja – nie na pełnym etacie. – mówi dr Vozhikovska.

READ  Jeśli wybuchnie wojna, Polska przyjmie ukraińskich uchodźców

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top