Dow rośnie, wielkie firmy technologiczne słabną: co dalej z akcjami, gdy inwestorzy czekają na wskazówki Fed

Dow rośnie, wielkie firmy technologiczne słabną: co dalej z akcjami, gdy inwestorzy czekają na wskazówki Fed

Ostatni tydzień dostarczył opowieści o dwóch rynkach, na których wzrosty indeksu Dow Jones Industrial Average wyznaczały metrykę na najlepszy październikowy miesiąc w historii, podczas gdy gracze wagi ciężkiej z branży technologicznej ucierpieli z powodu pęknięcia, które sprawiło, że weterani rynku przypomnieli sobie krach dotcomów na początku 2000s.

„Masz przeciąganie liny” – powiedział w rozmowie telefonicznej Dan Suzuki, zastępca dyrektora ds. inwestycji w Richard Bernstein Advisors LLC (RBA).

W przypadku sektora technologicznego, zwłaszcza wielkich nazwisk, zarobki były główną przeszkodą w osiąganiu wyników. Dodał, że jeśli chodzi o wszystko inne, rynek znajdował się na terytorium wyprzedaży w krótkim okresie, podczas gdy optymizm rósł powyżej oczekiwań, że Fed i inne główne banki centralne na świecie będą mniej agresywne w zacieśnianiu polityki pieniężnej w przyszłości, powiedział.

Czytać: Oczekiwania rynkowe zaczynają się przesuwać w kierunku wolniejszego tempa podwyżek stóp Fed

Potwierdzając, że akcje spółek z branży technologicznej będą prawdopodobnie nadal osiągać gorsze wyniki w stosunku do swoich konkurentów po tym, jak w ciągu ostatnich 12 lat osiągnęły wzrost na rynku, powiedział Suzuki, wynik, który ograniczył wysokie zyski po wybuchu pandemii COVID-19 w 2020 roku.

Suzuki powiedział, że RBA argumentuje, że od ponad roku istnieje „duża bańka w kluczowych częściach rynku akcji”. „Uważamy, że jest to proces deflacji bańki i uważamy, że prawdopodobnie będzie jeszcze więcej”.

Dow DJIA,
+ 2,59%
W piątek wzrósł o prawie 830 punktów, czyli 2,6%, kończąc na najwyższym od dwóch miesięcy poziomie i odnotowując tygodniowe wzrosty o ponad 5%. Październikowy wzrost wskaźnika blue chipów wyniósł w piątek 14,4%, co oznaczałoby największy miesięczny wzrost od stycznia. 1976 A według danych rynkowych Dow Jones, największy październikowy wzrost w historii, jeśli będzie kontynuowany do poniedziałkowego zamknięcia.

Chociaż był to ciężki tydzień dla wielu największych potworów Big Tech, zaawansowanej technologicznie firmy Nasdaq Composite Company,
-8,39%
Sektory związane z technologią odbiły się gwałtownie w piątek. Zaawansowany technologicznie Nasdaq osiągnął tygodniowy wzrost o ponad 2%, podczas gdy S&P 500 SPX,
+2,46%
W ciągu tygodnia jest to wzrost o prawie 4%.

READ  Analitycy uwielbiają te przynoszące gotówkę akcje

Wielkie firmy technologiczne straciły w zeszłym tygodniu ponad 255 miliardów dolarów na kapitalizacji rynkowej. Apple Inc. AAPL,
+7,56%
Przeżyłem rzeź, wiec w piątek, gdy inwestorzy wyglądali dobrze Raport o mieszanych zarobkach. Parada rozczarowujących zysków pogrążyła akcje Meta Platforms Inc. , powiązana z Facebookiem, META,
+ 1,29%A
Firma macierzysta Google Alphabet Inc. GOOG,
+ 4,30%

Google,
+ 4,41%A
Amazon.com Inc. AMZN,
-6,80%
i Microsoft MSFT,
+ 4,02%.

Marek Hulbert: Tech Stocks kruszą się – dzięki temu będziesz wiedzieć, kiedy ponownie je kupić

Według danych Dow Jones Market, pięć firm łącznie straciło w tym roku 3 biliony dolarów na wartości rynkowej.

Opinia: Strata w wysokości 3 biliony dolarów: straszny rok dla Big Tech jest coraz gorszy

Ścisłe podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną i inne główne banki centralne najbardziej ukarały w tym roku akcje spółek technologicznych i innych wzrostów, ponieważ ich wartość opiera się na zarobkach i oczekiwaniach co do przepływów pieniężnych w odległej przyszłości. Jednoczesny wzrost rentowności obligacji skarbowych, które są postrzegane jako pozbawione ryzyka, zwiększa koszt alternatywny posiadania bardziej ryzykownych aktywów, takich jak akcje. A im bardziej rozciągną się te oczekiwane zyski, tym większy cios.

Nadmierna płynność – kluczowy element każdej bańki – również przyczyniła się do słabości technologii, powiedział Suzuki z RBA.

Inwestorzy widzą teraz rosnące ryzyko dla zysków dużych firm technologicznych z powodu ogólnego spowolnienia wzrostu gospodarczego, powiedział Suzuki.

„Wiele osób uważa, że ​​są to akcje o świeckim wzroście, a zatem są odporne na zmienność makroekonomiczną – co nie jest prawdą empirycznie, jeśli spojrzeć na historię zysków tych akcji” – powiedział.

Lepsze wyniki technologii podczas recesji wywołanej koronawirusem mogły wywołać na inwestorach złe wrażenie, ponieważ sektor skorzystał z wyjątkowych okoliczności, które sprawiły, że gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa były bardziej zależne od technologii w czasie, gdy dochody rosły z powodu bodźców fiskalnych ze strony rządu. Powiedział, że w typowym spowolnieniu zyski techniczne są bardzo wrażliwe z ekonomicznego punktu widzenia.

READ  Grupy Chinatown z Vancouver popierają kontrowersyjny plan rozwoju

Głównym wydarzeniem w przyszłym tygodniu będzie posiedzenie Fed. Podczas gdy inwestorzy i ekonomiści w przeważającej mierze oczekują od decydentów wzrostu cen o kolejne 75 punktów bazowych, czyli 0,75 punktu procentowego, gdy dwudniowe posiedzenie zakończy się w środę, rosną oczekiwania, że ​​przewodniczący Jerome Powell zasugeruje, że może być mniejszy grudzień …

Jednak wszystkie trzy główne indeksy są nadal w bessach, więc pytanie dla inwestorów brzmi, czy odreagowanie w tym tygodniu będzie kontynuowane, jeśli Powell nie zasygnalizuje przesunięcia w dół oczekiwań na przyszłotygodniową podwyżkę stóp.

Widzimy: Oczekuje się, że Fed ponownie podniesie ogromne stopy procentowe w przyszłym tygodniu, więc życie Powella staje się trudne

Perspektywa ta pomogła wzmocnić znaczące zyski Dow Jones w ciągu ostatniego tygodnia, wraz z solidnymi dochodami z wielu elementów, w tym Światowy lider gospodarczy Caterpillar Inc. kot,
+3,39%.

Ogólnie rzecz biorąc, indeks Dow skorzystał, ponieważ był „zbyt lekki technicznie, zbyt ciężki dla energetyki i przemysłu, i to byli zwycięzcy”, Art Hogan, główny strateg rynkowy w B. Riley Wealth Management Powiedz Josephowi Adenolfi z MarketWatch Piątek. „Dow ma więcej zwycięzców i to był sekret jego sukcesu”.

Tymczasem doskonała wydajność Invesco S&P 500 Equal Weight ETF RSP,
+ 2,08%A
5,5% wzrost w ciągu tygodnia w porównaniu z szacowaną kapitalizacją rynkową SPDR S&P 500 ETF Trust SPY,
+ 2,38%A
Podkreślił, że chociaż technologia może podlegać dalszym spadkom, „tradycyjne części gospodarki, w tym sektory o niższych wycenach, okazały się odporne, odkąd szerokie rynki odbiły się prawie dwa tygodnie temu” – powiedział Tom Esai, założyciel Sevens Report Research , w notatce w piątek.

Napisał: „Wracając, ten rynek i gospodarka szerzej zaczęły przypominać mi lata 2000-2002, kiedy poważna słabość technologiczna wpłynęła na kluczowe wskaźniki, ale tradycyjne części rynku i gospodarki radziły sobie lepiej”.

Suzuki powiedział, że inwestorzy powinni pamiętać, że „bessie zawsze sygnalizują zmianę przywództwa” i że oznacza to, że technologia nie przejmie kontroli, gdy rozpocznie się następna hossa.

READ  Rynek niedźwiedzi uderza na Wall Street, gdy akcje, obligacje i kryptowaluty gwałtownie spadają

„Nie można argumentować, że mamy już sygnał i że sygnał mówi nam, że następny cykl nie będzie wyglądał jak ostatnie 12 lat” – powiedział.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *