Dow rośnie, wielkie firmy technologiczne słabną: co dalej z akcjami, gdy inwestorzy czekają na wskazówki Fed

Ostatni tydzień dostarczył opowieści o dwóch rynkach, na których wzrosty indeksu Dow Jones Industrial Average wyznaczały metrykę na najlepszy październikowy miesiąc w historii, podczas gdy gracze wagi ciężkiej z branży technologicznej ucierpieli z powodu pęknięcia, które sprawiło, że weterani rynku przypomnieli sobie krach dotcomów na początku 2000s.

„Masz przeciąganie liny” – powiedział w rozmowie telefonicznej Dan Suzuki, zastępca dyrektora ds. inwestycji w Richard Bernstein Advisors LLC (RBA).

W przypadku sektora technologicznego, zwłaszcza wielkich nazwisk, zarobki były główną przeszkodą w osiąganiu wyników. Dodał, że jeśli chodzi o wszystko inne, rynek znajdował się na terytorium wyprzedaży w krótkim okresie, podczas gdy optymizm rósł powyżej oczekiwań, że Fed i inne główne banki centralne na świecie będą mniej agresywne w zacieśnianiu polityki pieniężnej w przyszłości, powiedział.

Czytać: Oczekiwania rynkowe zaczynają się przesuwać w kierunku wolniejszego tempa podwyżek stóp Fed

Potwierdzając, że akcje spółek z branży technologicznej będą prawdopodobnie nadal osiągać gorsze wyniki w stosunku do swoich konkurentów po tym, jak w ciągu ostatnich 12 lat osiągnęły wzrost na rynku, powiedział Suzuki, wynik, który ograniczył wysokie zyski po wybuchu pandemii COVID-19 w 2020 roku.

Suzuki powiedział, że RBA argumentuje, że od ponad roku istnieje „duża bańka w kluczowych częściach rynku akcji”. „Uważamy, że jest to proces deflacji bańki i uważamy, że prawdopodobnie będzie jeszcze więcej”.

Dow DJIA,
+ 2,59%
W piątek wzrósł o prawie 830 punktów, czyli 2,6%, kończąc na najwyższym od dwóch miesięcy poziomie i odnotowując tygodniowe wzrosty o ponad 5%. Październikowy wzrost wskaźnika blue chipów wyniósł w piątek 14,4%, co oznaczałoby największy miesięczny wzrost od stycznia. 1976 A według danych rynkowych Dow Jones, największy październikowy wzrost w historii, jeśli będzie kontynuowany do poniedziałkowego zamknięcia.

Chociaż był to ciężki tydzień dla wielu największych potworów Big Tech, zaawansowanej technologicznie firmy Nasdaq Composite Company,
-8,39%
Sektory związane z technologią odbiły się gwałtownie w piątek. Zaawansowany technologicznie Nasdaq osiągnął tygodniowy wzrost o ponad 2%, podczas gdy S&P 500 SPX,
+2,46%
W ciągu tygodnia jest to wzrost o prawie 4%.

READ  Loblaws i Frito-Lay rozwiązują spór dotyczący cen przekąsek

Wielkie firmy technologiczne straciły w zeszłym tygodniu ponad 255 miliardów dolarów na kapitalizacji rynkowej. Apple Inc. AAPL,
+7,56%
Przeżyłem rzeź, wiec w piątek, gdy inwestorzy wyglądali dobrze Raport o mieszanych zarobkach. Parada rozczarowujących zysków pogrążyła akcje Meta Platforms Inc. , powiązana z Facebookiem, META,
+ 1,29%A
Firma macierzysta Google Alphabet Inc. GOOG,
+ 4,30%

Google,
+ 4,41%A
Amazon.com Inc. AMZN,
-6,80%
i Microsoft MSFT,
+ 4,02%.

Marek Hulbert: Tech Stocks kruszą się – dzięki temu będziesz wiedzieć, kiedy ponownie je kupić

Według danych Dow Jones Market, pięć firm łącznie straciło w tym roku 3 biliony dolarów na wartości rynkowej.

Opinia: Strata w wysokości 3 biliony dolarów: straszny rok dla Big Tech jest coraz gorszy

Ścisłe podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną i inne główne banki centralne najbardziej ukarały w tym roku akcje spółek technologicznych i innych wzrostów, ponieważ ich wartość opiera się na zarobkach i oczekiwaniach co do przepływów pieniężnych w odległej przyszłości. Jednoczesny wzrost rentowności obligacji skarbowych, które są postrzegane jako pozbawione ryzyka, zwiększa koszt alternatywny posiadania bardziej ryzykownych aktywów, takich jak akcje. A im bardziej rozciągną się te oczekiwane zyski, tym większy cios.

Nadmierna płynność – kluczowy element każdej bańki – również przyczyniła się do słabości technologii, powiedział Suzuki z RBA.

Inwestorzy widzą teraz rosnące ryzyko dla zysków dużych firm technologicznych z powodu ogólnego spowolnienia wzrostu gospodarczego, powiedział Suzuki.

„Wiele osób uważa, że ​​są to akcje o świeckim wzroście, a zatem są odporne na zmienność makroekonomiczną – co nie jest prawdą empirycznie, jeśli spojrzeć na historię zysków tych akcji” – powiedział.

Lepsze wyniki technologii podczas recesji wywołanej koronawirusem mogły wywołać na inwestorach złe wrażenie, ponieważ sektor skorzystał z wyjątkowych okoliczności, które sprawiły, że gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa były bardziej zależne od technologii w czasie, gdy dochody rosły z powodu bodźców fiskalnych ze strony rządu. Powiedział, że w typowym spowolnieniu zyski techniczne są bardzo wrażliwe z ekonomicznego punktu widzenia.

READ  W czerwcu do Kanady trafiają dwa miliony szczepionek Moderna COVID-19

Głównym wydarzeniem w przyszłym tygodniu będzie posiedzenie Fed. Podczas gdy inwestorzy i ekonomiści w przeważającej mierze oczekują od decydentów wzrostu cen o kolejne 75 punktów bazowych, czyli 0,75 punktu procentowego, gdy dwudniowe posiedzenie zakończy się w środę, rosną oczekiwania, że ​​przewodniczący Jerome Powell zasugeruje, że może być mniejszy grudzień …

Jednak wszystkie trzy główne indeksy są nadal w bessach, więc pytanie dla inwestorów brzmi, czy odreagowanie w tym tygodniu będzie kontynuowane, jeśli Powell nie zasygnalizuje przesunięcia w dół oczekiwań na przyszłotygodniową podwyżkę stóp.

Widzimy: Oczekuje się, że Fed ponownie podniesie ogromne stopy procentowe w przyszłym tygodniu, więc życie Powella staje się trudne

Perspektywa ta pomogła wzmocnić znaczące zyski Dow Jones w ciągu ostatniego tygodnia, wraz z solidnymi dochodami z wielu elementów, w tym Światowy lider gospodarczy Caterpillar Inc. kot,
+3,39%.

Ogólnie rzecz biorąc, indeks Dow skorzystał, ponieważ był „zbyt lekki technicznie, zbyt ciężki dla energetyki i przemysłu, i to byli zwycięzcy”, Art Hogan, główny strateg rynkowy w B. Riley Wealth Management Powiedz Josephowi Adenolfi z MarketWatch Piątek. „Dow ma więcej zwycięzców i to był sekret jego sukcesu”.

Tymczasem doskonała wydajność Invesco S&P 500 Equal Weight ETF RSP,
+ 2,08%A
5,5% wzrost w ciągu tygodnia w porównaniu z szacowaną kapitalizacją rynkową SPDR S&P 500 ETF Trust SPY,
+ 2,38%A
Podkreślił, że chociaż technologia może podlegać dalszym spadkom, „tradycyjne części gospodarki, w tym sektory o niższych wycenach, okazały się odporne, odkąd szerokie rynki odbiły się prawie dwa tygodnie temu” – powiedział Tom Esai, założyciel Sevens Report Research , w notatce w piątek.

Napisał: „Wracając, ten rynek i gospodarka szerzej zaczęły przypominać mi lata 2000-2002, kiedy poważna słabość technologiczna wpłynęła na kluczowe wskaźniki, ale tradycyjne części rynku i gospodarki radziły sobie lepiej”.

Suzuki powiedział, że inwestorzy powinni pamiętać, że „bessie zawsze sygnalizują zmianę przywództwa” i że oznacza to, że technologia nie przejmie kontroli, gdy rozpocznie się następna hossa.

READ  Rodziny twierdzą, że wydały tysiące dolarów na naprawienie problemów spowodowanych przez instalatora basenu

„Nie można argumentować, że mamy już sygnał i że sygnał mówi nam, że następny cykl nie będzie wyglądał jak ostatnie 12 lat” – powiedział.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top