Dow przedstawia plany dotyczące fabryki etylenu bez netto w Albercie

Dow ujawnił w środę plany budowy bezemisyjnej instalacji do produkcji etylenu i jego pochodnych w pobliżu Edmonton, co oznacza, że ​​według rządu hrabstwa może być największą inwestycją hrabstwa od ponad dekady.

Amerykańska firma poinformowała, że ​​wybrała Albertę do projektu, ponieważ oferuje konkurencyjne ceny energii i surowców oraz ma dostęp do magazynów dwutlenku węgla innych firm, które pomogą projektowi osiągnąć zerową emisję netto. Dow twierdzi, że będzie to pierwszy taki obiekt na świecie.

Projekt zwiększy ponad trzykrotnie moce produkcyjne firmy Dow w zakresie etylenu i polietylenu w zakładzie w Fort Saskatchewan, jednocześnie dostosowując istniejące aktywa zakładu w celu uzyskania śladu węglowego netto.

Projekt pomoże firmie Dow wyprodukować około 3,2 miliona ton metrycznych polietylenu i pochodnych etylenu z certyfikatem niskiej lub zerowej zawartości węgla.

Etylen, często wytwarzany przy użyciu gazu ziemnego jako surowca, jest elementem składowym plastiku i można go znaleźć w wielu produktach, od butelek po tekstylia, wyroby medyczne i odzież.

Spółka nie ujawniła całkowitej kwoty inwestycji w projekt, która jest uzależniona od uzyskania zgód rady dyrektorów i regulatorów.

Ale premier Alberty, Jason Kenney, powiedział, że projekt może stać się największą inwestycją w prowincji od ponad dekady.

„Jeśli ten projekt otrzyma aprobatę organów regulacyjnych i pozytywną ostateczną decyzję inwestycyjną, przyniesie to miliardy dolarów inwestycji w naszą gospodarkę i ogromne miejsca pracy w fazie budowy i eksploatacji” – powiedział Kenney w oświadczeniu.

W zeszłym roku Dow powiedział, że zmniejszy roczną emisję dwutlenku węgla netto do 2030 r. o pięć milionów ton metrycznych w stosunku do wartości bazowej na 2020 r., co oznacza redukcję o 15 procent, i wyznaczy cel, aby do 2050 r. być neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla.

Firma chemiczna, która była częścią DowDupont, dołącza do rosnącej listy firm, które pod naciskiem inwestorów ogłosiły plany ograniczenia emisji i zmniejszenia śladu węglowego.

READ  Oczekuje się, że rachunki za ogrzewanie wzrosną, ponieważ inflacja wpływa na ceny energii

Plany zerowe netto wymagają od firm ograniczenia emisji dwutlenku węgla i zrównoważenia wszelkich pozostałych emisji poprzez wykorzystanie projektów wychwytujących gaz.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top