Dosłownie nie możesz się ruszyć: „Kupujący wracają do centrów handlowych GTA w szaleństwie drugiego dnia świąt”.

Kupujący, którzy zrobili zakupy w ostatniej chwili, wyruszyli w sobotę do centrów handlowych, aby zdobyć idealny prezent, ale ci, którzy chcieli zdobyć ofertę na drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, pojawili się tłumnie, powodując co najmniej jeden wypadek samochodowy w Vaughan, a ruch uliczny rozciągał się na kilometry wokół Vaughan Mills.

„Nigdy nie widziałam, żeby ludzie zadawali sobie tyle trudu, żeby kupić dżinsy” – powiedziała Ariana, kupująca w drugi dzień świąt w Vaughan Mills. „Dosłownie nie możesz się ruszyć” – dodała, odnosząc się do dużego ruchu pieszego w centrum handlowym.

Święto obchodzone jest dzień po Bożym Narodzeniu i wywodzi się z powołania św. Szczepana przez Apostołów na jednego z siedmiu diakonów do rozdzielania pieniędzy, żywności lub innych dóbr materialnych członkom Kościoła znajdującym się w niekorzystnej sytuacji.

Chociaż zaczęło się jako święto oferowania towarów tym, którzy mogliby użyć małego rekwizytu, obecnie jest znane jako szaleństwo zakupów dla ludzi, którzy chcą zdobyć oferty na przedmioty i odebrać rzeczy, których nie dostali na Boże Narodzenie.

Ruch uliczny w centrum handlowym Vaughan Mills rozciągał się na kilometry w okolicy, a policja regionu York zgłosiła co najmniej jeden wypadek samochodowy w poniedziałek po południu.

Rutherford Road zjazd na autostradę. 400 — zjazd najbliżej centrum handlowego — również był zatłoczony samochodami, a jeden z kierowców powiedział gwiazdie, że ze Steeles Avenue West na Rutherford Road trzeba było przejechać 40 minut — podróż, która zwykle zajmuje około 15 minut.

Parking był pełny, a jedna z kupujących powiedziała w filmie opublikowanym na TikTok, że wyszła sfrustrowana po bezskutecznym okrążeniu okolicy przez 40 minut w poszukiwaniu miejsca parkingowego.

Według raportów York Transit linie autobusowe w okolicy również doświadczyły opóźnień do 25 minut. Podobnie Eaton Centre w centrum Toronto było pełne kupujących.

READ  Mieszkaniec Kolumbii Brytyjskiej odkrył dwa dawne promy ekspresowe w Kolumbii Brytyjskiej w Egipcie

W Windsorze, kupujący w Boxing Day, Jon Liedtke, donosi, że Devonshire Mall nie było zbyt zatłoczone, a ruch w okolicy był regularny – być może trochę mniejszy niż zwykle. „Wygląda na to, że zimno zatrzymało fanów w domu”.

południowo-wschodnie Toronto, Filmy opublikowane w mediach społecznościowych Dziesiątki ludzi ustawiają się w kolejce do sklepu Nike w Niagara Outlet Collection Mall — nawet po wyniszczającej burzy śnieżnej, która w ostatnich dniach spowodowała powszechne przerwy w dostawie prądu i zamknięcia dróg w okolicy.

Zakupy w Boxing Day były w tym roku w dużej mierze uzależnione od pogody, powiedziała Michele Wassilyn, rzeczniczka Retail Council of Canada, z obszarami z większą ilością śniegu i bardziej złożonymi warunkami drogowymi, które prawdopodobnie będą miały mniejszy ruch niż centra handlowe w GTA.

Ale nawet jeśli ludzie nie opuszczają swoich domów, wyprzedaże w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia są nadal łatwo dostępne online, a oferty osobiste i internetowe będą kontynuowane przez cały tydzień.

„Zakupy online są nadal bardzo ważne w Boxing Day, zwłaszcza w przypadku artykułów sezonowych i innych droższych przedmiotów, takich jak meble i sprzęt” – powiedziała.

Listopad jest zwykle najbardziej pracowitym miesiącem na zakupy, powiedział Wasylyshen, ale w tym roku detaliści byli w większości przytłoczeni wyprzedażami w Czarny piątek i Cyber ​​​​poniedziałek, po części dlatego, że konsumenci czekali na lepsze oferty.

Pomimo inflacji i rozmów o recesji, ankieta dotycząca zakupów przeprowadzona przez radę wykazała, że ​​ludzie nadal zamierzają imprezować i robić zakupy w okresie świątecznym, choć nieco inaczej niż po raz pierwszy w ostatnich latach bez ograniczeń związanych ze zdrowiem publicznym związanych z pandemią.

Chociaż jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, jak detaliści poradzą sobie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, Wasylyshen uważa, że ​​poniedziałkowa sprzedaż ostatecznie okaże się silna.

„Uważamy, że istnieje powód do ostrożnego optymizmu, że rok zakończy się bardziej optymistycznie niż to, co widzieliśmy w Czarny piątek i Cyber ​​​​poniedziałek”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top