Doradcy rządu Wielkiej Brytanii odradzają przyjmowanie czwartej dawki szczepionki


Danica Kirka, Associated Press

Opublikowano w sobotę 8 stycznia 2022 07:53 CEST

LONDYN (AP) – brytyjscy doradcy rządowi odradzali podawanie czwartej dawki szczepionki COVID-19 mieszkańcom domów opieki i osobom po 80. roku życia, ponieważ dane pokazują, że trzeci strzał zapewnia trwałą ochronę przed hospitalizacją.

Według danych zebranych przez brytyjską Agencję Bezpieczeństwa Zdrowia, w przypadku osób powyżej 65. roku życia ochrona przed hospitalizacją utrzymuje się na poziomie około 90% trzy miesiące po trzeciej dawce.

W rezultacie Wspólny Komitet ds. Szczepień i Szczepień poinformował rząd w piątek, że nie ma potrzeby podawania czwartej lub drugiej dawki przypominającej osobom narażonym na zagrożenia. Zamiast tego rząd powinien skoncentrować się na podaniu trzeciej dawki jak największej liczbie osób, aby wzmocnić ochronę przed wysoce zakaźnym wariantem omikronowym.

Profesor Wei Shen Lim, przewodniczący komitetu, powiedział: „Obecne dane pokazują, że dawka przypominająca nadal zapewnia wysoki poziom ochrony przed ciężkimi chorobami, nawet w przypadku starszych grup wiekowych”. „Z tego powodu komisja doszła do wniosku, że nie ma natychmiastowej potrzeby wprowadzenia drugiej dawki przypominającej, chociaż będzie to nadal weryfikowane”.

Wielka Brytania ściga się, aby oferować dawki przypominające dorosłym w całym kraju po tym, jak badania wykazały, że dwie dawki nie wystarczają, aby chronić ludzi przed Omicronem. Ta alternatywa doprowadziła do wzrostu zachorowań na koronawirusa i hospitalizacji.

Liczba osób hospitalizowanych w Wielkiej Brytanii z powodu COVID-19 wzrosła w czwartek do 18 454, ponad dwukrotnie więcej niż dwa tygodnie temu.

Wysokie wskaźniki absencji personelu w brytyjskich szpitalach skłoniły armię do udzielenia wsparcia oblężonym lekarzom i pielęgniarkom.

Według NHS England ponad 39 000 pracowników szpitali w Anglii było bez pracy z powodów związanych z COVID-19 w dniu 2 stycznia, co stanowi wzrost o 59% w porównaniu z poprzednim tygodniem.

READ  Musk sugeruje, że transakcja może zostać sfinalizowana, jeśli Twitter poda informacje o potwierdzeniu użytkowników

Szanowany magazyn branżowy, Health Service Journal, powiedział, że nieobecności pracowników w całej krajowej służbie zdrowia, w tym w funduszach zdrowia psychicznego i innych obszarach, mogą sięgać nawet 120 000.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top