Donald Trump pozwany o oszustwo przez prokuratora generalnego stanu Nowy Jork

Donald Trump pozwany o oszustwo przez prokuratora generalnego stanu Nowy Jork

Nowojorski prokurator generalny złożył w środę pozew przeciwko byłemu prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi i jego firmie, zarzucając oszustwo handlowe obejmujące niektóre z ich najcenniejszych aktywów, w tym nieruchomości na Manhattanie, Chicago i Waszyngtonie.

Pozew, złożony przez prokurator generalną Leticię James w sądzie stanowym w Nowym Jorku, jest zwieńczeniem trzyletniego śledztwa cywilnego Demokratów w sprawie Trumpa i Trump Organization. Troje starszych dzieci Trumpa, Donald Jr., Ivanka i Eric Trump, również zostały wymienione jako pozwani, wraz z dwoma wieloletnimi prezesami firmy, Allenem Wesselbergiem i Jeffreyem McConaugheyem.

Pozew ma na celu uderzenie w sedno tego, co uczyniło Trumpa sławnym, jednocześnie rzucając czarne światło na wizerunek bogactwa i luksusu, który pielęgnował przez całą swoją karierę – najpierw jako deweloper nieruchomości, a następnie jako prezenter reality TV w… Uczeń A sławny nowicjusza następnie jako prezes.

James, Demokrata, ogłosił szczegóły pozwu na konferencji prasowej w środę. Sprawa pojawiła się w harmonogramie sądu w środę rano.

Trump fałszywie zawyża swoją wartość netto o miliardy

„Donald Trump fałszywie zawyżył swoją wartość netto o miliardy dolarów, aby nieuczciwie się wzbogacić, oszukać system, a tym samym oszukać nas wszystkich” – powiedział James na konferencji prasowej.

Biuro Jamesa spędziło ponad trzy lata na badaniu fałszywych lub wprowadzających w błąd wycen jego nieruchomości w rocznych sprawozdaniach finansowych składanych potencjalnym partnerom biznesowym, bankom lub urzędnikom podatkowym.

Biuro Prokuratora Generalnego poinformowało, że celem Trumpa było dopracowanie wizerunku miliardera i wartości jego aktywów, gdy dałoby mu to przewagę, przy jednoczesnej dewaluacji aktywów dla celów podatkowych.

„Dzisiejsze dossier nie koncentruje się ani na faktach, ani na prawie – skupia się tylko na realizacji programu politycznego prokuratora generalnego” – powiedziała Alina Heba, adwokat Trumpa. „Jest całkowicie jasne, że biuro Prokuratora Generalnego przekroczyło swoje ustawowe uprawnienia, aby ingerować w transakcje, w których nie doszło do żadnego wykroczenia. Jesteśmy przekonani, że nasz system sądowniczy nie wytrzyma tego niekontrolowanego nadużycia władzy i nie możemy się doczekać obrony naszego klient przed wszelkimi roszczeniami powoda.bezpodstawne ogólne.

READ  Blinken mówi, że USA inwestują w Afryce bez niezrównoważonego zadłużenia

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *