Donald Trump popiera doktora Oza w wyścigu senackim

Harrisburg, Pensylwania. – Były prezydent USA Donald Trump poparł Mehmeta Oza w zatłoczonych prawyborach republikanów w Pensylwanii, kończąc miesiące manewrów, by go poprzeć.

W sobotnim oświadczeniu Trump powiedział, że jego decyzja dotyczyła „wygranej w wyborach”, ponieważ oficjalnie poparł słynnego kardiochirurga znanego jako gospodarz „The Dr. Oz Show” w telewizji dziennej.

„Wielka Wspólnota Pensylwanii ma ogromną szansę na uratowanie Ameryki, wybierając znakomitego i dobrze znanego dr Mehmeta Oza do Senatu Stanów Zjednoczonych” – powiedział po części Trump. „Dr Oz jest mądry, silny i nigdy cię nie zawiedzie, dlatego ma moją całkowitą i wszechstronną wiarę. Powodzenia, dr Oz. Nasz kraj cię potrzebuje!”

Oz walczył o poparcie Trumpa podczas prawyborów 17 maja przeciwko byłemu prezesowi funduszu hedgingowego Davidowi McCormickowi, którego żona, Dina Powell, pracowała w administracji Trumpa. Obaj dołożyli wszelkich starań, aby zdobyć byłego prezydenta, który pozostaje popularny wśród republikańskiej bazy i wylosował kandydatów w głównych wyścigach w całym kraju.

Na konserwatywnym forum w Pensylwanii w zeszły weekend zapytano kandydatów, czy chcieliby uzyskać zgodę Trumpa i jego przybycia do Pensylwanii, aby prowadzić kampanię w ich imieniu.

Jeden z kandydatów, Jeff Bartos, inwestor nieruchomości, odpowiedział: „To najłatwiejsze pytanie, jakie będziemy zadawać przez cały dzień”. Tak 100% Tak

Decyzja jest rozczarowaniem dla McCormicka, który spotkał się z Trumpem w zeszłym tygodniu i zatrudnił grupę byłych doradców Trumpa do swojej kampanii. Chociaż był praktycznie nieznany wyborcom przed ogłoszeniem jego nominacji w styczniu, znalazł się na szczycie ostatniego sondażu Fox News wśród wyborców GOP w Pensylwanii.

Trump wcześniej poparł Seana Parnella w wyścigu, ale Parnell wycofał swoją nominację z powodu zarzutów o nadużycia ze strony jego żony. Zmiana ta wywołała pytania o siłę procesu weryfikacji Trumpa i obawy wśród Republikanów o to, czy były prezydent popiera kandydatów, którzy mogą wygrać prawybory, ale słabną w wyborach powszechnych, które określą, która partia kontroluje Senat.

READ  Ponieważ to najfajniejsza pora roku, napisaliśmy listy do Mikołaja od każdej drużyny - The Athletic

Tym razem Trump dał jasno do zrozumienia, że ​​naszym najwyższym priorytetem jest możliwość wyboru. W swoim oświadczeniu wskazał, że Oz był dobrze znaną postacią, która „mieszkała z nami na ekranie i zawsze była popularna, szanowana i inteligentna”.

Dodał: „Być może co najważniejsze, wierzę, że Mehmet Oz zdoła najlepiej wygrać wybory powszechne przeciwko radykalnemu lewicowemu Demokracie, który chce wyrządzić niewyobrażalne szkody naszemu krajowi”. „W szczególności kobiety ciągną do doktora Oza za jego rady i rady. Widziałem to wiele razy na przestrzeni lat. Znają go, wierzą w niego i ufają mu” – powiedział.

Kiedy Oz przeprowadził wywiad z Trumpem w jego programie w 2016 roku, Trump powiedział mu kiedyś, że jego żona, Melania Trump, była „wielką fanką” programu.

Oz ma również długą osobistą historię z Trumpem.

Oz powiedział w niedawnym wywiadzie, że po raz pierwszy spotkał Trumpa w 2004 lub 2005 roku, kiedy poprosił Trumpa o wykorzystanie jego pola golfowego na imprezę charytatywną dla dzieci w Oz. Trump się zgodził. Potem widywali się sporadycznie na imprezach towarzyskich, zanim Oz przeprowadził wywiad z Trumpem na temat jego zdrowia podczas kampanii prezydenckiej w 2016 roku.

Trump w rozmowach często chwalił Oza za pozytywne traktowanie w programie. „Powiedział, że jestem w nadzwyczajnym zdrowiu, co sprawiło, że pokochałem go jeszcze bardziej (chociaż powiedział też, że powinienem zrzucić kilka kilogramów!)” – napisał Trump w swoim oświadczeniu.

W międzyczasie McCormick nawiązał współpracę z darczyńcami partii i urzędnikami z Pensylwanii, uzyskując poparcie byłych urzędników administracji Trumpa Sarah Sanders i Mike’a Pompeo. Musiał jednak pracować nad przekształceniem się w kandydata na rzecz Trumpa, America First.

McCormick ma silne powiązania instytucjonalne z Republikanami, które sięgają jego czasów w administracji prezydenta USA George’a W. Busha. W 2015 roku McCormick zorganizował zbiórkę pieniędzy dla Jeba Busha, pretendenta do Trumpa z 2016 roku.

READ  Liczby COVID ponownie rosną, ponieważ BC odnotowuje 150 nowych przypadków, ale bez dodatkowych zgonów

To otworzyło McCormicka, który przez ponad dekadę był dyrektorem jednego z największych funduszy hedgingowych w kraju, na oskarżenia niektórych konserwatystów o bycie „globalnym”, obraźliwe określenie, które Trump i inni w jego orbicie przyjęli, aby wyczarować bezinteresowna klika międzynarodowych elit, Ameryka najlepsza.

Tymczasem McCormick i jego wsparcie Super PAC wydali miliony na atakowanie Oz.

Reklamy charakteryzują długą karierę Oza w telewizji i jako osoba publiczna, oskarżając go o bycie liberałem i odwołują się, na przykład, do jego częstego publicznego popierania Obamacare, sztandarowego prawa opieki zdrowotnej byłego prezydenta Baracka Obamy. Oskarżają również Oza o bycie zbyt „hollywoodzkim”.

Oz był również mocno krytykowany w wyścigu o torby do dywanów. Mieszkał w New Jersey przez dwie dekady, zanim zdecydował się biegać w sąsiedniej Pensylwanii, gdzie mieszkają jego krewni.

Decyzja Trumpa wywołała krytykę ze strony niektórych krytyków Oza, w tym Parnella, który poparł McCormicka.

„Mam wielki szacunek dla prezydenta Trumpa. Jestem zaszczycony, że ma jego poparcie w Autonomii Palestyńskiej” – napisał na Twitterze. „Ale jestem tym rozczarowany. Oz jest antytezą wszystkiego, co Trump uczynił najlepszym prezydentem w moim życiu – jest daleko od America First i byłby taki zły dla PA”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top